Pacsiosztogatás helyett jógázni tanítottak egy robokutyát

2020 / 07 / 20 / Perei Dóra
Pacsiosztogatás helyett jógázni tanítottak egy robokutyát
Talán nem ez a robotkutya az ászanák mestere, a technológia azonban kétségkívül új szintre emelkedett ezzel a fejlesztéssel.

Helyszínünk a Sanghaj külterületén található Hangzhou település, ahol 2017-ben Xing Wang azzal a szándékkal alapította meg Unitree Robotics nevű, élethű robotok gyártására specializálódott vállalkozását, hogy a szerkezetek használata egy szép napon éppen olyan elterjedt legyen mint az okostelefonoké vagy a drónoké. Wang hű követője a szintén robotikával foglalkozó Boston Dynamics vállalatnak, így többek között ez inspirálta legújabb fejlesztésüket, az A1 névre keresztelt négylábú, jógaszerű mozdulatokat produkáló robotot, melyről videót is készítettek:

"Marc Raibert a példaképem" - nyilatkozta egy alkalommal Wang az IEEE Spectrumnak a Boston Dynamics elnökéről és alapítójáról. Bár a Unitree Robotics élénk figyelemmel kíséri a Boston Dynamics munkáját, a Wang és csapata által tervezett négylábú robotok ugyanakkor méretre kisebbek, működésre pedig egyszerűbbek a másik cég eszközeihez képest. Hiszen ahogy Wan fogalmazott, az volt a céljuk, hogy

a robotok segítsék az emberek mindennapjait azáltal, hogy cipekednek helyettük, vagy csak egyszerűen társaságot nyújtanak.

Hogy az A1 valóban beválthassa a hozzáfűzött reményeket, a tervezők eleve úgy alkották meg, hogy súlya is csupán fele (tizenkét kilogramm) a Boston Dynamics huszonöt kilogrammos szerkezetéhez képest. Plusz, ahogy az alábbi Tweet-bejegyzésben láthatjuk, az A1 'személyében' nemcsak a jógában, de a futásban is társra találunk.

Ami pedig az árát illeti, az A1 robot tízezer amerikai dollárba, míg a Robot Dynamics Spotja hetvennégyezer USD-be kerül. Az A1 robot ráadásul további trükköket is tartogat, ugyanis profi atlétához méltón szaltózik, emellett autonóm módon megcélozza és követi a járműveket, illetve személyeket, valamint elkerüli az ütközéseket.

(Fotó: Unitree Robotics)


Továbbra is hódít a párját ritkító hungarikum, ami a jövő tudósait és művészeit adja a világnak
Továbbra is hódít a párját ritkító hungarikum, ami a jövő tudósait és művészeit adja a világnak
Az Országos Tudományos Diákköri Tanács (OTDT) által szervezett Országos Tudományos Diákköri Konferencia (OTDK) sok évtizedes hagyománya mára széles körű népszerűséget ért el, és fontos kiindulási pont lehet a hazai és határon túli tehetségek számára a jövőbeli karrierjük felé vezető úton. A 2025-ös, 37. konferencia előtt az OTDK céljáról és működéséről Prof. Dr. Szendrő Péter örökös elnök úrral és dr. Cziráki Szabinával, az OTDT titkárával beszélgettünk.
Kínában elkészítették az elpusztíthatatlan okostelefont, ami már itthon is kapható
Kínában elkészítették az elpusztíthatatlan okostelefont, ami már itthon is kapható
Túrázóknak és a világvégére készülőknek is érdekes lehet a kínai Unihertz beszédes nevű mobilja, a Tank 3 Pro, amibe az óriási akkumulátor mellé még egy beépített projektor is belefért.
Ezek is érdekelhetnek
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.