Pánik uralkodik a Google-nél, miután kiderült, hogy a Samsung dobhatja a keresőjüket

2023 / 04 / 18 / Pőcze Balázs
Pánik uralkodik a Google-nél, miután kiderült, hogy a Samsung dobhatja a keresőjüket
A Samsungnál azt mérlegelik, hogy lecseréljék a Google-t, mint alapértelmezett keresőt a telefonjaikban és a táblagépeikben. Ha ez valóban megtörténne, az nem csak üzleti kárt, de óriási presztízsveszteséget is jelentene a keresőóriásnak.

A The New York Times-ban olvasható cikk szerint márciusban tudták meg Mountain View-ban, a Google főhadiszállásán, hogy a koreaiak a Microsoft keresőjével, a Binggel szemeznek. A Google több mint kilencven százalékos piaci részesedéssel bír, míg a Bingnek globálisan három százaléka sincs, ám az elmúlt hónapokban a mesterséges intelligencia-alapú megoldások beépítésével úgy tűnik, hogy versenyhelyzetbe került az eddig lenézett szolgáltatás. És ugyan a Microsoft egyelőre óvatosan fogalmaz, Satya Nadella vezérigazgató is csak arról beszél, hogy néhány százalék elcsenése a nagy riválistól is dollármilliárdokat jelenthet nekik, most újabb bizonyítékát látjuk annak, hogy végre beindult a keresők közti konkurenciaharc.

Az alapértelmezés ereje

Az, hogy a Samsung mérlegeli, hogy a készülékeiket először elindítva a Bing fogadja a felhasználókat a Google helyett, azért lehet különösen aggasztó a Google számára, mert a készüléktulajdonosok java nem szereti piszkálni a telefonja beállításait. A feltételezés szerint ha alapból a Bing indul el a böngészőben kereséskor, akkor az sok embernél úgy is marad. Persze vannak, akik azt mondják, hogy a Google nem elsősorban azért népszerű, mert alapértelmezett az iOS-ben és az Androidban, hanem azért, mert kiváló termék - és ezzel nehéz lenne vitatkozni. Ugyanakkor a keresőóriás állítólag évi hárommilliárd dollárt fizet a Samsungnak, húszmilliárdot az Apple-nek, hogy a Galaxy készülékeken és az iPhone-okon elsőre az ő keresőjük induljon el. A Times újságírója belső, google-ös levelezések alapján úgy látta, hogy az, hogy elbukhatják ezt a szerződést, "pánikot" okozott a cégnél.

Miközben Mountain View-ban toborozzák a Samsungot meggyőzni hivatott csapatot, százhatvan munkatársuk azon dolgozik, hogy a keresőjük szintén képes legyen arra, amire a Bing. A "Magi" nevű projekt célja, hogy a Google személyre szabottabb legyen, a keresési élmény jobban emlékeztessen egy emberek közti párbeszédre, mindezt úgy, hogy a cég számára kritikus bevételi forrást, a találatokkal együtt megjelenő hirdetéseket, ne veszélyeztesse. Ezzel kapcsolatban májusban, a Google éves fejlesztői konferenciáján számíthatunk bejelentésekre, de úgy tűnik, hogy lassan, először csak az Egyesült Államokban, és ott is csak korlátozott számú felhasználónak teszik lehetővé, hogy kipróbálják az újdonságokat.

(Borítókép: Bobák Áron/Rakéta.hu)


Hello Szülő! Ha a gyereked nem tud valamit, akkor téged fog kérdezni. De ha te szülőként nem tudsz valamit, akkor kihez fordulsz?
A digitális kor szülői kihívásairól is találhattok szakértői tippeket, tanácsokat, interjúkat, podcastokat a Telekom családokat segítő platformján, a https://helloszulo.hu/ oldalon.
Hogyan válasszunk külföldi egyetemet? És mennyibe fog ez kerülni a családnak?
Hogyan válasszunk külföldi egyetemet? És mennyibe fog ez kerülni a családnak?
Repül már a vén diák. Hová? Hová?
Hogyan vélekednek a magyarok a net veszélyeiről – és kik a leginkább fenyegetettek?
Hogyan vélekednek a magyarok a net veszélyeiről – és kik a leginkább fenyegetettek?
Hogy áll a magyar lakosság generációkra bontva a kiberbiztonsághoz? – Erről szól az ESET rendkívül átfogó felmérése, amelyből olyan meglepő eredmények is kiderülnek, hogy kik a romantikus csalások legfőbb célpontjai, miközben az adott csoport nem is nagyon ismeri ezt a fenyegetést.
Ezek is érdekelhetnek
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.