Pompeii leghosszabb napja egyetlen drámai animációba sűrítve 2021 / 03 / 02 / Justin Viktor

Pompeii ókori római város a Vezúv lábánál, mely lávatalapzaton épült Nápoly közelében, és valószínűleg az oszkok alapították. Fejlődését jelentősen befolyásolta a görög kultúra, rövidebb ideig az etruszkok voltak az urai, majd Colonia Cornelia Veneria Pompeianorum néven római településsé vált. A várost a közeli Vezúv vulkánkitörése temette maga alá 79-ben, első újra-felfedezése véletlenszerűen történt a XVI. században a Sarno-folyó szabályozási munkái során. A bemutatott animációt a melbourne-i múzeumban rendezett “Egy nap Pompeii-ben” kiállításra készítette a Zero One csapata, azzal a céllal, hogy a látogatók maguk is átélhessék a városban eluralkodott drámát és terrort, és tanúi lehessenek annak, amint a kitöréssorozat 48 óra leforgása alatt teljesen elpusztította Pompeiit. Napjainkban a város Olaszország egyik kiemelt turisztikai célpontja, és a Világörökség része. (Kép: Wikipédia)
Bárki is lesz az amerikai elnök, a Google és a Facebook nem fognak túl jól járni
Bárki is lesz az amerikai elnök, a Google és a Facebook nem fognak túl jól járni
Donald Trump alelnök-jelöltje, J. D. Vance, és a legvalószínűbb demokrata elnökjelölt, Kamala Harris sem lenne könnyű ellenfél a Szilícium-völgy nagyvállalatainak.
Átírhatja az élet keletkezését az óceán mélyén talált sötét oxigén
Átírhatja az élet keletkezését az óceán mélyén talált sötét oxigén
A bolygón a jelenleg ismert élethez szükséges az oxigén, ami biológiai úton keletkezett fény segítségével fotoszintézissel. Vagy mégsem? Egy mostani, döbbenetes felfedezés szerint az oxigén előállításához sem fényre, sem biológiai folyamatokra nincs feltétlen szükség. Az óceán mélye olyan titkát fedte fel, ami mindent megkérdőjelez.
Ezek is érdekelhetnek
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.