Saját készítői ellen állt ki a hibrid gépezet, amit a Jeff Bezos által támogatott cég fejlesztett

2024 / 10 / 26 / Bobák Zsófia
Saját készítői ellen állt ki a hibrid gépezet, amit a Jeff Bezos által támogatott cég fejlesztett
A mesterséges intelligenciával ellátott hibrid maximális sebessége 27 km/h, de vajon elég volt-e ennyi ahhoz, hogy legyőzze megalkotóit?

Az ETH Zürich egyetem spinoffjaként indult Swiss-Mile robotikai cég négylábú robotok fejlesztésével foglalkozik, amelyek a szokásosnál is hatékonyabbak a lábaikon elhelyezett kerekeknek köszönhetően. A járni és gurulni is képes gépek a cég szoftverével működnek, de az alapként használt platformot a Unitree biztosítja, vagyis a teljes robot valójában nem a Swiss-Mile gyártmánya, csak a hozzáadott elemek és a robot "agya" az ő érdemük. A cég főként a mesterséges intelligencia integrálására helyezi a hangsúlyt, amivel szélesítik a robot potenciális felhasználási körét, de a felvételek tanúsága szerint a mozgás terén is kiemelkedően teljesít a gépezet, mivel a kerekek révén zökkenőmentesen átjut minden akadályon, legyen az lépcső vagy útpadka.

A kísérleti robot maximális sebessége 27 km/h, a gyorsaságát pedig egy versenyen tették próbára, amelyen a négylábú a Swiss-Mile kétlábú munkatársai ellen versenyzett. A rajtnál felsorakozott a cég vezérigazgatója, pénzügyi vezetője és műveleti igazgatója is, valamint több mérnök és egy gyakornok, de a robotot végül csak egy versenyzőnek sikerült lehagynia. Arról a Swiss-Mile nem közölt adatokat, hogy a robotot lefutó ember végül milyen gyorsan haladt a 100 méteres pályán, de a versenyt ihlető kérdést (ki a gyorsabb, mi vagy a robot?) így is sikerült megválaszolni.

A vállalat célja, hogy levegyék az emberek válláról a kimerítő és egyhangú munkák terhét és teljes mértékben önállóan működő robotokat hozzanak létre. A fejlesztésekhez pedig nem mástól, mint Jeff Bezostól, az Amazon és a Blue Origin alapítójától és a világ jelenlegi negyedik leggazdagabb emberétől kapják a pénzt, illetve annak egy részét, mivel a Bezos Expeditions befektetési vállalkozás az egyik fő támogatójuk, de a befektetők között tudhatják az Amazon Industrial Innovation Fundot is, amely a raktárakban dolgozó ipari robotok fejlesztését finanszírozza a befektetéseken keresztül.

(Fotó: Swiss-Mile)

Autó, robotkutya, humanoid? A legújabb hibridrobot bármivé átváltozik Önmaguktól tanulnak a négylábú, kerekeken guruló humanoid transzformerek.


Egy egyszerű megoldás, amivel végre ténylegesen kihasználhatod azt a sávszélességet, amiért fizetsz
Egy egyszerű megoldás, amivel végre ténylegesen kihasználhatod azt a sávszélességet, amiért fizetsz
A legtöbb ember valószínűleg nem is tud róla, de a sávszélességnek, amiért komoly pénzeket fizetnek az internetszolgáltatójuknak, csupán egy részét használják ki. Most mutatunk egy olyan megoldást, amivel ez a probléma egyszer s mindenkorra megoldható.
Megfogni a jövő építőit – Bálint Attila-interjú
Megfogni a jövő építőit – Bálint Attila-interjú
Szülő–gyermek kapcsolatra alapuló közös programokkal – például golf- és vitorlásversenyekkel – igyekszik előmozdítani a generációváltás kérdését a Raiffeisen Bank. Az intézmény az egyre szélesebb körű banki és befektetési megoldások mellett olyan eseményeket is szervez, amelyeken a fiatalabbak és az idősebbek egyaránt jól érzik magukat, érdeklődésük összeér. A jelenünkben „turbósodó” generációváltás tematikájáról kérdeztük Bálint Attilát, a Raiffeisen Bank privátbanki üzletágának a vezetőjét.
Ezek is érdekelhetnek
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.