A Samsung múlt szerdán a legújabb hajlítható telefonjai, okosórái valamint vezeték nélküli fülhallgatója mellett egy egészen új eszközt is bemutatott a Galaxy Ring képében, amellyel a koreai gyártó az okosgyűrűk piacán igyekszik megvetni a lábát. Erre minden esélyük meg is van, hiszen bár a termékkategóriát elindító Oura Ringet több mint hét éve mutatták be, az azóta eltelt időben pedig a választék folyamatosan bővült, a nagyobb okostelefon- és okosóra-gyártók közül eddig még senki sem próbált meg betörni erre a piacra. A Samsungnak tehát elvileg nem kéne, hogy gondot okozzon a piacvezető pozíció megszerzése, éppen ezért a Galaxy Ringgel kapcsolatban az egyik legnagyobb kérdés a bemutatót megelőzően az volt, hogy a cég vajon milyen stratégiával vág neki az okosgyűrűk piacának. Ez tőszavakban a következőképpen néz ki:
A Galaxy Ring a bemutató alapján alapvetően három dologra használható: az alvási szokásaink monitorozására, a sporttevékenységünk követésére és alapvető egészségügyi funkciók mérésére. A gyűrű ezek közül egyértelműen az elsőben tűnik a leghasznosabbnak, hiszen míg a sporttevékenység követésére és egészséggel kapcsolatos mérésekre ugyanilyen áron már egy komolyabb tudású okosórát is vehetünk, az okosgyűrűben a méretéből fakadóan jóval kényelmesebben lehet aludni, mint bármilyen órában vagy karkötőben.
A Galaxy Ring mindössze 2,6 milliméter vastag és mérettől függően legfeljebb 3 grammot nyom, a Samsung pedig arról is gondoskodott, hogy mindenki megtalálja az ujjához leginkább illő gyűrűt, hiszen a készülék összesen kilenc különböző méretben fog boltokba kerülni. Ekkora méretnél nem meglepő, hogy a gyűrűben mindössze egy 18-23 milliamperórás akkumulátort találunk, ami a gyártó szerint így is 6-7 napos üzemidőt garantál, ha pedig lemerül, akkor a tokjába visszatéve mindössze 80 perc alatt újratölthetjük az akkumulátort.
A Galaxy Ring 5-ös fokozatú titánkeretet kapott, 10ATM-es vízállósággal és IP68-as por- és vízvédelemmel rendelkezik, emellett miniatűr mérete ellenére szenzorokkal is szépen el van látva: a gyorsulásmérőn kívül egy optikai pulzusmérőt valamint egy infravörös bőrhőmérséklet szenzort is kapunk.
Az alváselemzés tekintetében a frissen bemutatott Galaxy Watch 7 sorozathoz képest az egyetlen különbség, hogy az alvási apnea jelzésére a Ring nem alkalmas, de ezt leszámítva ugyanúgy képes mérni az alvás közbeni mozgásokat, a lefekvéstől az elalvásig eltelt időt, az alvás közbeni pulzust és légzésritmust valamint a horkolást is, ezek alapján pedig megállapítani egy általános alvási pontszámot. A Ring emellett rendelkezik cikluskövetési funkcióval is, ami az alvás közbeni bőrhőmérséklet alapján ad pontos képet a menstruációs ciklusról.
A gyűrű képes mérni a szívdobbanások percenkénti számát, emellett a Samsung Health alkalmazáson keresztül riasztani, ha szokatlanul magas vagy alacsony pulzust érzékel, ezen kívül rendelkezik automatikus edzésfelismerés (séta vagy futás) és tétlenségi figyelmeztetés funkcióval is.
Ahogy korábban említettük, a gyűrűnek emellett van néhány olyan funkciója is, amelyek kizárólag Samsung telefonoknál érhetők el. Az egyik ezek közül az okosóráknál már látott Galaxy AI szolgáltatások, vagyis az Energiaszint és a Wellnesz-tippek, amelyekről a Watch Ultránál már részletesen írtunk. Ha Samsung telefonunk van, akkor emellett a gyűrűvel kezelhetjük a telefonunk kameráját és az ébresztőt is, a Find My Ring szolgáltatással pedig meg is kereshetjük az elveszett gyűrűnket.
(Fotó: Samsung)