Okosóra az ujjunkon - ezt tudja a frissen bemutatott Samsung Galaxy Ring

2024 / 07 / 17 / Bobák Áron
Okosóra az ujjunkon - ezt tudja a frissen bemutatott Samsung Galaxy Ring
A Galaxy Ring névre keresztelt okosgyűrű gyakorlatilag egy nagyon lecsupaszított fitneszkarkötő, ám a méretéből fakadóan számtalan előnye van egy csuklón hordható okoseszközhöz képest.

A Samsung múlt szerdán a legújabb hajlítható telefonjai, okosórái valamint vezeték nélküli fülhallgatója mellett egy egészen új eszközt is bemutatott a Galaxy Ring képében, amellyel a koreai gyártó az okosgyűrűk piacán igyekszik megvetni a lábát. Erre minden esélyük meg is van, hiszen bár a termékkategóriát elindító Oura Ringet több mint hét éve mutatták be, az azóta eltelt időben pedig a választék folyamatosan bővült, a nagyobb okostelefon- és okosóra-gyártók közül eddig még senki sem próbált meg betörni erre a piacra. A Samsungnak tehát elvileg nem kéne, hogy gondot okozzon a piacvezető pozíció megszerzése, éppen ezért a Galaxy Ringgel kapcsolatban az egyik legnagyobb kérdés a bemutatót megelőzően az volt, hogy a cég vajon milyen stratégiával vág neki az okosgyűrűk piacának. Ez tőszavakban a következőképpen néz ki:

  • A Samsung nem igyekezett kompromisszumokat kötni, vagyis a Galaxy Ring nagyjából mindent tud, amit ekkora méretbe be lehet préselni, cserébe a 400 eurós árával a kategóriájában egyáltalán nem számít olcsónak.
  • Az Ourával ellentétben ugyanakkor nem kell előfizetnünk semmire - ha megvettük a gyűrűt, akkor az összes funkcióját ingyen használhatjuk, amíg csak akarjuk.
  • Persze csak akkor, ha androidos telefonunk van: a Galaxy Ring iPhone-okkal nem kompatibilis, a teljes funkcionalitása pedig csak Samsung telefonokkal párosítva aknázható ki.
  • És ez is csak bizonyos országokban, merthogy a Samsung - a cégtől némileg szokatlan módon - nem mindenhol teszi elérhetővé a gyűrűt, így az egyelőre Magyarországon sem lesz kapható.

A Galaxy Ring a bemutató alapján alapvetően három dologra használható: az alvási szokásaink monitorozására, a sporttevékenységünk követésére és alapvető egészségügyi funkciók mérésére. A gyűrű ezek közül egyértelműen az elsőben tűnik a leghasznosabbnak, hiszen míg a sporttevékenység követésére és egészséggel kapcsolatos mérésekre ugyanilyen áron már egy komolyabb tudású okosórát is vehetünk, az okosgyűrűben a méretéből fakadóan jóval kényelmesebben lehet aludni, mint bármilyen órában vagy karkötőben.

A Galaxy Ring mindössze 2,6 milliméter vastag és mérettől függően legfeljebb 3 grammot nyom, a Samsung pedig arról is gondoskodott, hogy mindenki megtalálja az ujjához leginkább illő gyűrűt, hiszen a készülék összesen kilenc különböző méretben fog boltokba kerülni. Ekkora méretnél nem meglepő, hogy a gyűrűben mindössze egy 18-23 milliamperórás akkumulátort találunk, ami a gyártó szerint így is 6-7 napos üzemidőt garantál, ha pedig lemerül, akkor a tokjába visszatéve mindössze 80 perc alatt újratölthetjük az akkumulátort.

A Galaxy Ring 5-ös fokozatú titánkeretet kapott, 10ATM-es vízállósággal és IP68-as por- és vízvédelemmel rendelkezik, emellett miniatűr mérete ellenére szenzorokkal is szépen el van látva: a gyorsulásmérőn kívül egy optikai pulzusmérőt valamint egy infravörös bőrhőmérséklet szenzort is kapunk.

Az alváselemzés tekintetében a frissen bemutatott Galaxy Watch 7 sorozathoz képest az egyetlen különbség, hogy az alvási apnea jelzésére a Ring nem alkalmas, de ezt leszámítva ugyanúgy képes mérni az alvás közbeni mozgásokat, a lefekvéstől az elalvásig eltelt időt, az alvás közbeni pulzust és légzésritmust valamint a horkolást is, ezek alapján pedig megállapítani egy általános alvási pontszámot. A Ring emellett rendelkezik cikluskövetési funkcióval is, ami az alvás közbeni bőrhőmérséklet alapján ad pontos képet a menstruációs ciklusról.

A gyűrű képes mérni a szívdobbanások percenkénti számát, emellett a Samsung Health alkalmazáson keresztül riasztani, ha szokatlanul magas vagy alacsony pulzust érzékel, ezen kívül rendelkezik automatikus edzésfelismerés (séta vagy futás) és tétlenségi figyelmeztetés funkcióval is.

Ahogy korábban említettük, a gyűrűnek emellett van néhány olyan funkciója is, amelyek kizárólag Samsung telefonoknál érhetők el. Az egyik ezek közül az okosóráknál már látott Galaxy AI szolgáltatások, vagyis az Energiaszint és a Wellnesz-tippek, amelyekről a Watch Ultránál már részletesen írtunk. Ha Samsung telefonunk van, akkor emellett a gyűrűvel kezelhetjük a telefonunk kameráját és az ébresztőt is, a Find My Ring szolgáltatással pedig meg is kereshetjük az elveszett gyűrűnket.

(Fotó: Samsung)

Rá sem lehet ismerni a Samsung hajlítható telefonjára A szerdán bemutatott Z Fold 6 a széria történetének eddigi legnagyobb dizájnváltását hozta magával, aminek köszönhetően a táblagéppé szétnyitható készülék összecsukva sokkal inkább emlékeztet egy hagyományos okostelefonra, mint az elődei. Eközben a Z Flip 6 hardveres újításokkal igyekszik magához csalogatni a felhasználókat.


Páratlan látvány a Samsung átlátszó MicroLED kijelzője
Páratlan látvány a Samsung átlátszó MicroLED kijelzője
A MicroLED ötvözése az átlátszó kijelzőtechnológiával lehetne akár üres szemfényvesztés is, de a Samsung a napokban megrendezett berlini IFA-n egészen meggyőző demókkal mutatta be, hogy milyen lehetőségeket rejt magában ez a nem mindennapi megoldás.
Egy középiskola mesterséges intelligencia tanárokat alkalmaz
Egy középiskola mesterséges intelligencia tanárokat alkalmaz
A mesterséges intelligencia mentheti meg az oktatást a szakemberhiánytól?
Ezek is érdekelhetnek
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.