Tényleg egy sas kap ki a tengerből egy cápát ezen a videón?

2020 / 07 / 10 / Felkai Ádám
Tényleg egy sas kap ki a tengerből egy cápát ezen a videón?
Jómagam is megosztottam Twitteren azt a videót, amelyen egy sasmadár játszi könnyedséggel kiragad a sós vízből egy cápát. A cápát fel lehet ismerni a jellegzetes hátuszonyáról.

A videó nem véletlen lett népszerű, hiszen embertelenül bizarr: a rettenetes vízi „szörny”, amelyről még Spielberg is az egyik legismertebb filmjét forgatta, tehetetlen madáreleséggé degradálódik a másodperc tört része alatt.

A jelenet olyan váratlan, hogy a nézőnél valószínűleg csak maga a cápa illetődött meg jobban.

Na de mi ebből az igazság? Manapság az álhírek és könnyen hamisítható videók korában, azért elkezd gyanakodni az ember, hogy mégsem a valóságot látja. Jó szokásukhoz híven a Snopesnál utánajártak, hogy mi az igazság, mókolt felvételhez van-e szerencsénk. Nos, maga a videó a valóságot mutatja, csak ez a valóság nem teljesen az, mint aminek hisszük.

A videót Ashley White készítette a 17. emeleti erkélyéről a dél-karolinai Myrtle Beach-en június 22-én. A videó ezután kezdett el a közösségi médiában keringeni, és amolyan digitális szájhagyományként mindenki máshogy írta le, hogy mit láthatunk a mozgóképen. A különböző változatok közül aztán a legszenzációsabb terjedt el: a cápát kifogó sasé.

A videón látható madár egy úgynevezett halászsas, amely valóban elég nagyra is megnőhet: a szárnyfesztávolsága 145-170 centiméter között mozoghat. Ugyanakkor a madár karmai közt nem egy cápa vergődik, hanem minden valószínűség szerint egy spanyol makréla. A felnőtt spanyol makréla 1,6 kilós is lehet, ezért tűnhet nagyobbnak a tipikus makréláknál.

Mindennek ellenére nem elképzelhetetlen, hogy a halászsás levadásszon egy cápát. Természetesen nem a Spielberg-filmben is felbukkanó nagy fehér cápát kell elképzelni, hanem csak egy kisebbet. Sőt ilyesmiről 2018-ban egy fotós felvételt is készített. A képek már csak azért is különlegesek, mert a cápa is kifogott egy halat. Magyarán a nagy hal megeszi a kis halat, a nagy halat (ez esetben egy tényleges cápát) pedig megeszi a halászsas.

Security Check Required

null

Körforgásban a természet!


Brazíliában már a cápákban is van kokain
Brazíliában már a cápákban is van kokain
Ez az első eset, hogy szabadon élő cápákban sikerült kimutatni a kokain maradványanyagait – súlyosbítja a helyzetet, hogy az összes vizsgált állatban megtalálták a kábítószer nyomait.
Átírhatja az élet keletkezését az óceán mélyén talált sötét oxigén
Átírhatja az élet keletkezését az óceán mélyén talált sötét oxigén
A bolygón a jelenleg ismert élethez szükséges az oxigén, ami biológiai úton keletkezett fény segítségével fotoszintézissel. Vagy mégsem? Egy mostani, döbbenetes felfedezés szerint az oxigén előállításához sem fényre, sem biológiai folyamatokra nincs feltétlen szükség. Az óceán mélye olyan titkát fedte fel, ami mindent megkérdőjelez.
Ezek is érdekelhetnek
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.