Derek Scissors az American Enterprise Institute-tól (AEI), megvizsgálta az elmúlt néhány hónap koronavírus-járvány adatait, és arra a következtetésre jutott, hogy Kína hivatalos közlése, miszerint valamivel kevesebb, mint 82 000 koronavírus esetük van, jóval a tényleges szám alatt marad.
"Kína COVID-19 adatai nem számtani szempontból érzékenyek. A Kommunista Párt szándékosan megnehezítette a becsléseket, ám Wuhan városán és Hubei tartományon kívül a hivatalosan elismert esetek legalább két nullával lehetnek a valós adatok alatt”
- állítja a tanulmány összefoglalója.
"Január végén a kínai média beszámolt róla, hogy a karantén bejelentése előtt Wuhanból migránsok hullámai vándoroltak el. Még az övéknél is kisebb számokkal dolgozva, - melyek pedig már akkor is alulbecsülték az elvándorlók számát - az országos lezárást megelőző időszak fertőzési rátájának és és fertőzés-terjedési időtartamoknak megfelelően a (jelentősen alul-) becsült esetek száma 2,9 millió lehet."
Az AEI nem egyedül vádolja Kínát azzal, hogy elrejtette a valódi számokat a világ többi része elől. Kína a Fehér Háznak március végén eljuttatott amerikai hírszerzési jelentés szerint is elrejtette a kitörés mértékét. A Center for Security Policy, egy nemzetbiztonsági tanácsadó testület azt is hozzátette, hogy Kína hazudik a vírussal kapcsolatban, amelyet novemberben jelentettek először Wuhan városában. Az AEI jelentésében kijelentette, hogy Kína rendelkezik az eszközökkel ahhoz, hogy titokban tartsa a dolgokat.
"Ez részben Kína hatalmas népességének tudható be. Ez a népesség elrejti a Covid-19-et is, a több tízmillió egyéb légzőszervi betegség között" - olvasható a jelentés összefoglalójában. "A szigorúan végrehajtott cenzúra mellett a lakosságban több tízezer halálos áldozatot is elrejthetnek."
A jelentés és a mögöttes kutatás anyagai itt találhatóak (pdf).
(Forrás: Newsmax, AEI Képek: Unsplash)