Több mint negyvenmillió forintért lehet majd utazni a sztratoszférába az űrkabinokkal 2023 / 12 / 27 / Bobák Zsófia

A Space Perspective különleges, bár nem egyedülálló szolgáltatás beindítását tervezi: a ballonos űrutazásét, amely révén egészen magasról és új perspektívából tekinthetnek a résztvevők a Földre, anélkül, hogy konkrétan az űrbe kellene utazniuk. A projekt ugyanis csak nevében köthető az űrhöz, valójában a Kármán-vonalat meg sem közelítő, körülbelül 30 kilométeres magasságig jutó ballonokkal fogják az embereket a magasba szállítani, de a cég egyfajta űrutazási módként utal a szolgáltatásra. A megújuló forrásból származó hidrogénnel töltött ballonhoz egy nagy ablakokkal ellátott, jó kilátást és kényelmet biztosító kabin kapcsolódik, amelyekben az utasok hat órán át élvezhetik a luxusutat. A ballon működését már 2021-ben tesztelni kezdték, most pedig a kabin első, még nem végleges verzióját is bemutatták, amelyet később követ majd a fejlettebb változat. A tesztkabint először legénység nélkül próbálják ki, majd valamikor a jövő év során az első emberes utazásra is sor kerül. Bár a szolgáltatás indításáig még sokat kell várni, de helyeket már régóta lehet foglalni a Spaceship Neptune-on, azaz Neptunusz Űrhajón, az ár azonban igen borsos: a Space Perspective egy-egy jegyet 43 millió forintért értékesít. (Fotó: Space Perspective)
“Nincs semmi értelme” – a csillagászokat megdöbbentette a “lehetetlen” csillagpár
“Nincs semmi értelme” – a csillagászokat megdöbbentette a “lehetetlen” csillagpár
A csillagpárok általában egymás ikertestvérei – a most felfedezett páros egyik tagja azonban nem csak fiatalabb, mint a másik, de mágneses is. A szokatlan duó viszont megoldott egy csillagászati rejtélyt.
A NASA készül rá, hogy a Holdra lépő emberek tevékenységét élőben közvetítse
A NASA készül rá, hogy a Holdra lépő emberek tevékenységét élőben közvetítse
Az előkészületek kezdeti fázisában egy lézerkommunikációs megoldást teszteltek, és a segítségével először küldtek 4K videót légi járműről a Nemzetközi Űrállomásra, majd vissza.
Ezek is érdekelhetnek
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.