Többé nem kell magunknak fújni a forró italokat - egy robot megoldja helyettünk

2025 / 01 / 07 / Bobák Zsófia
Többé nem kell magunknak fújni a forró italokat - egy robot megoldja helyettünk
A találmány persze Japánból érkezett.

Az idei CES-en bemutatták azt a találmányt, aminek hasznosságáról lehet vitázni ugyan, de kétségkívül cuki külalakba bújtatták: ez a Nékojita FuFu, azaz a robot, ami fújja helyettünk a forró italokat. A Nékojita (illetve neko-jita) japánul macskanyelvet jelent, az elnevezés pedig azokra az emberekre utal, akik különösen nehezen viselik el, ha a kávé, tea vagy leves túl forró, és megégetheti a nyelvüket. Az eszközt fejlesztő Yukai Engineering magyarázata szerint a robot ötlete akkor körvonalazódott az egyik munkatársuk fejében, mikor a kisfia számára készített tápokat rendszeresen hosszú ideig kellett fújnia, hogy megfelelő hőmérsékletűre hűljenek, és eközben gyakran elszédült.

A macska (esetleg kismedve) alakú eszközt bármilyen, egyenes széllel rendelkező bögrére vagy edényre rá lehet helyezni, a levegő mozgatását pedig egy apró ventilátorral oldja meg. Ami különösen kényelmessé teszi a használatát az a saját akkumulátora, aminek köszönhetően nem kell kábellel csatlakoztatni sehova, másrészt a Fu-ing Systemnek nevezett rendszere, ami a fújás erejét random módon változtatva végzi a műveletet a nagyobb hatékonyság érdekében. A robot CES-en prezentált verziója többféle üzemmódban tud működni, az intenzívebb "I’ve Got This" (Megoldom) módtól kezdve a finomabb "Not Gonna Spill" (Nem löttyintem ki) módig.

A Nékojita FuFu Japánban jut majd el először a vásárlókhoz a tervek szerint 3800 jenért, vagyis 9600 forintért, de előtte a cég még indít egy crowdfunding (közösségi finanszírozási) programot a gyártás beindítására. A Yukai Engineering korábban is tervezett már különleges robotokat azzal a céllal, hogy a világot szórakoztatóbb hellyé tegyék, és elképzelésük szerint a gépek hamarosan olyannyira megszokott részét képezik majd az életünknek, hogy a kommunikációra képes robotok részben átvehetik a helyet még az okostelefonoktól is, és a felhasználói felületek legnépszerűbb formájává válhatnak.

A CES-re még egy robottal készültek, ami valószínűleg kevés gyakorlati hasznot hoz, de a Nékojita FuFuhoz hasonlóan aranyosan néz ki: ez a Mirumi, aminek egyetlen funkciója, hogy a táskára csatolva ránézzen és szemkontaktust alakítson ki a mellette elhaladó emberekkel.

(Fotó: Yukai Engineering)

Ez a robotfűnyíró a kerti eszközök Bentley-je Vagy inkább Abrams tankja, figyelembe véve, hogy lánctalpakkal van felszerelve.


Hello Szülő! Ha a gyereked nem tud valamit, akkor téged fog kérdezni. De ha te szülőként nem tudsz valamit, akkor kihez fordulsz?
A digitális kor szülői kihívásairól is találhattok szakértői tippeket, tanácsokat, interjúkat, podcastokat a Telekom családokat segítő platformján, a https://helloszulo.hu/ oldalon.
Csillagfényes kalandok az egész családnak - Magyarország legjobb csillagvizsgálói
Csillagfényes kalandok az egész családnak - Magyarország legjobb csillagvizsgálói
A modern csillagvizsgálók ma már igazi élményközpontokként működnek, ahol a tudomány és a szórakozás tökéletes harmóniában találkozik, így nem csak a csillagászat iránt mélyebben érdeklődőknek nyújtanak izgalmas kikapcsolódást, de a családi programoknak is ideális célpontjai lehetnek.
Zsebpénz helyett karrier - Minden, amit a diákmunkáról tudni érdemes
Zsebpénz helyett karrier - Minden, amit a diákmunkáról tudni érdemes
Cikkünkben bemutatjuk a magyarországi diákmunka-piac helyzetét, a vonatkozó szabályozásokat, az adózási tudnivalókat, valamint a diákmunka előnyeit és a munkahelyválasztás szempontjait.
Ezek is érdekelhetnek
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.