s

Jövőre beköltöznek a lakók az élő laboratóriumba

2024 / 06 / 25 / Bobák Zsófia
Jövőre beköltöznek a lakók az élő laboratóriumba
A Toyota különleges városában mindent robotizálnak és a lakók tesztelik a legújabb technológiai fejlesztéseket.

A Toyota okosvárosát, Woven City-t a néhány éve bezárt Higashi-Fuji telep helyén építik fel, hogy egy olyan központot hozzanak létre, amelyben a legújabb technológiai fejlesztéseket tudják a gyakorlatban is kipróbálni az ott élő emberek segítségével. A 2000 fős település konstrukciója jól halad és az első lakók 2025 végén már be is költözhetnek - közülük sokan a Toyota munkatársai és az ő családtagjaik közül kerülnek majd ki. Erről Hajime Kumabe, a cég Woven by Toyota részlegének vezetője beszélt a Viva Technology konferencián idén májusban, aki bemutatta a város koncepcióját a nagyközönség előtt és aki szintén a városba költözik majd, amint az megnyitja kapuit.

Kumabe elmondása szerint az élő laboratóriumban az okosotthon-technológiáktól kezdve a különböző mobilitási megoldásokon át a robotikáig számos terület termékeit bocsátják majd a lakosok rendelkezésére és egy újfajta, egyedülálló várost, valamint közösséget teremtenek meg az alapoktól kezdve. A településen nem csak a Toyota, hanem partnercégek szolgáltatásait is használják majd a kísérletben résztvevők, akik élete különösen kényelmessé válhat majd a minden szükségletüket ellátó robotizáció és automatizáció révén, de van kevésbé ideálisnak hangzó oldala is mindent átszövő IoT rendszernek, mégpedig a folyamatos adatgyűjtés.

A lakosokat monitorozó megfigyelési rendszer videóit mesterséges intelligencia segítségével elemzik,

hogy jobban megértsék a mozgásukat és szokásaikat, az adatok alapján pedig fejlesszék a rendszert.

Az autógyártóból mobilitási céggé váló Toyota számára különösen fontos, hogy a mobilitási megoldások és azok infrastruktúrájának széles körét tesztelje, így a városban több szinten többféle közlekedési és kiszolgálórendszer kap helyet: a föld alatt járnak majd a szállítórobotok és külön utakon haladhatnak a gyalogosok, a mikromobilitási eszközök és a hidrogénnel vagy akkumulátorral üzemelő elektromos járművek. A város extrém környezete a technológiai újdonságok tömény tárhelye lesz, de valójában az itt bemutatott megoldások egyes részeit a világ más pontjain, főként az új okosvárosokban, alkalmazzák és a jövő városai egyre inkább hasonlíthatnak majd Woven City környezetéhez, ahol a lakók egyszerre haszonélvezői és alanyai az ipari, mobilitási, robotikai és más innovációk bevezetésével való kísérletezésnek.

(Fotó: Toyota)

A Fudzsi mellett épülő sci-fi városban a lakókon tesztelik a legújabb technológiát Sok jövőbe illő okosváros épül szerte a világban, de Woven City kifejezetten élő laboratóriumnak készül, ahol a legújabb technológiai megoldásokat tesztelik az ott élőkön, majd világszerte értékesítik.


Gombnyomásra rádióműsort csinál egy tankönyvből a Google NotebookLM programja
Gombnyomásra rádióműsort csinál egy tankönyvből a Google NotebookLM programja
Leesett az állunk, amikor meghallgattuk a cég talán leghasznosabb mesterséges intelligenciáját.
Nincs menekvés a robotkutyák elől, a víz alatt is szembejöhet egy
Nincs menekvés a robotkutyák elől, a víz alatt is szembejöhet egy
Milyen érzés lehet, ha egy medence mélyén egy robotkutya sétál velünk szemben? Egy, talán kevésbé ismert lengyel robotgyártó víz alá küldte egyik fejlett modelljét, hogy kiderüljön.
Ezek is érdekelhetnek
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.