Trolltípusok, sötét tetrád, plusz egy trollfilm amit nem akarsz látni 2020 / 07 / 09 / Justin Viktor

Az internetes szlengben “troll” az a személy, aki kommentháborúkat kezdeményez, vagy szándékosan felzaklatja az embereket, provokatív, ingerlő, a tárgyhoz nem tartozó üzenetekkel, azzal a szándékkal, hogy heves reakciókat provokáljon ki, zavarja, kisiklassa a beszélgetést. De hányféle troll létezik? Például van olyan troll, akik csak perpatvart szeretne kavarni online. Vannak aztán olyanok, aki gyűlölködnek, vagy épp a helyesírási és nyelvtani szabályok betartatására esküdtek fel. Vannak, akik mindenhez értenek (egy kicsit) és olyanok is, akik csak egyszerűen viccesek. Végül léteznek olyan trollok is, akik csak a sűrű forintot kergetik, például a szabadalmi trollok. A trollfajták ismerete segíthet megtervezni az ellenük való védekezést is. Erin Buckels, Paul Trapnell és Delroy Paulhus pszichológusok „A trollok csak szórakozni akarnak” című 2014-es tanulmánya  szerint „a trollkodás pozitívan korrelált a szadizmussal, a pszichopátiaval és a Machiavellizmussal”, amely vonások a személyiség „sötét tetardjának” részei. A szadizmus mások szenvedésében való gyönyörködést, a pszichopátia antiszociális személyiségzavart, és a machiavellizmus érzelemmentes és megtévesztő viselkedést jelent. De száz szónál is többet mutat egy film, nézzük, mindezt a gyakorlatban! (Kép: Unsplash)
Hello Szülő! Ha a gyereked nem tud valamit, akkor téged fog kérdezni. De ha te szülőként nem tudsz valamit, akkor kihez fordulsz?
A digitális kor szülői kihívásairól is találhattok szakértői tippeket, tanácsokat, interjúkat, podcastokat a Telekom családokat segítő platformján, a https://helloszulo.hu/ oldalon.
Hogyan válasszunk külföldi egyetemet? És mennyibe fog ez kerülni a családnak?
Hogyan válasszunk külföldi egyetemet? És mennyibe fog ez kerülni a családnak?
Repül már a vén diák. Hová? Hová?
Hogyan vélekednek a magyarok a net veszélyeiről – és kik a leginkább fenyegetettek?
Hogyan vélekednek a magyarok a net veszélyeiről – és kik a leginkább fenyegetettek?
Hogy áll a magyar lakosság generációkra bontva a kiberbiztonsághoz? – Erről szól az ESET rendkívül átfogó felmérése, amelyből olyan meglepő eredmények is kiderülnek, hogy kik a romantikus csalások legfőbb célpontjai, miközben az adott csoport nem is nagyon ismeri ezt a fenyegetést.
Ezek is érdekelhetnek
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.