Új törpe víziló bébi született a San Diegó-i állatkertben 2020 / 05 / 27 / Justin Viktor

A San Diegó-i állatkertben 30 éve nem született törpe víziló, bár máshol szerencsére igen, tekintve, hogy a faj veszélyeztetett. A 4 éves anya, Mabel, április 9-én adott életet az újszülött borjúnak, az állatkert pedig május 15-én, a veszélyeztetett fajok világnapján jelentette be megérkeztét. A törpe vízilovak a veszélyeztetett fajok Vörös listáján szerepelnek, amit a Nemzetközi Természetvédelmi Egyesület készített. Abban a négy afrikai országban, ahol őshonosak, Libériában, Guineában, Sierra Leonéban és Elefántcsontparton mára már kevesebb mint 2500 ilyen emlős maradt életben a vadonban. A szabadban a vizek közelében élnek, hogy nedvesen tarthassák bőrüket és szabályozhassák a testük hőmérsékletét. A növényevőket csak a 19. század végén fedezték fel, azelőtt holmi mesebeli állatnak, legendának tartották. A faj fogságban szerencsére jól szaporodik, míg a vadonban húsáért még ma is rendszeresen vadásznak rá az orvvadászok. Csupán fele olyan magas, mint a nílusi víziló, testtömege pedig negyede annak, marmagassága 75–100, hossza 150–175 centiméter, súlya 180–275 kilogramm. Ahogyan a nílusi víziló, a törpe víziló is rendelkezik egy különleges testnedvvel, ami a vérhez hasonló, de nem az, hanem egy vörös színű bőrvédő váladék. Az erősen lúgos anyag a feltételezések szerint fertőtlenítő (antiszeptikus) és fényvédő hatású. (Kép: San Diego Zoo)
Így lettek a szexuális játékszerekből digitális kütyük
Így lettek a szexuális játékszerekből digitális kütyük
Lassan már senkit sem lep meg, hogy egy intim segédeszköznek legalább olyan jól kell tudnia csatlakoznia a wifihez vagy egy telefonhoz, mint a viselőjéhez, használójához.
Az afrikai robbanó tó, ami pillanatok alatt végzett ezerhétszáz emberrel
Az afrikai robbanó tó, ami pillanatok alatt végzett ezerhétszáz emberrel
Afrikában három olyan tó is található, ami időzített bombához hasonló fenyegetést jelent: a bennük felgyülemlő szén-dioxid rossz esetben kirobbanhat és az elterjedő fojtogató felhő a közelben lévőket rendkívül gyorsan megölheti. A legtöbb áldozatot szedő esemény 1986-ban történt.
Ezek is érdekelhetnek
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.