Újabb műholdakkal bővül a "kalózvadász" műholdrendszer

2020 / 07 / 21 / Bobák Áron
Újabb műholdakkal bővül a
A HawkEye 360 a rádiófrekvenciás hullámok megfigyelésével képes leleplezni az orvvadászokat vagy az áruszállító hajókra leselkedő veszélyeket, de a hírszerzési és katonai akciókhoz is komoly segítséget nyújthat.

A cég 2018 decemberében állította Föld körüli pályára az első három mikroműholdját, amelyek vizuális adatok helyett hangadatokat gyűjtenek a világ minden pontján. John Serafini, a cég vezérigazgatója a Futurismnak elmondta, hogy már eddig is rengeteg helyzetben tudtak a különböző állami szervek és magáncégek segítségére lenni, többek között többször is érzékeltek illegális tengeri tevékenységet, leleplezték, hogy Irán olajat csempész Szíriába, információkkal szolgáltak a Garamba Nemzeti Park vadőreinek az orvvadászok elleni hatékonyabb fellépéshez, és azt is megfigyelték, ahogy Kína katonákat vezényel az Indiával szomszédos, vitatott hovatartozású Galván-völgybe.

A műholdak a rádiófrekvencia-tartomány széles spektrumát képesek figyelni, legyen szó akár a tengeri közlekedésben használt ultrarövidhullámról, akár a walkie-talkie-knál elterjedt ultranagyfrekvenciás hullámokról, tengerészeti radarrendszerekről, vészjelző berendezésekről. Az így kapott jeleket a cég munkatársai különböző algoritmusok és gépi tanulási eszközök segítségével elemzik ki, majd a használható adatokat továbbítják a megrendelőnek.


A HawkEye 360 Pathfinder mikroműhold

Idén decemberben a HawkEye 360 újabb három műholdat állít majd pályára, amelyeket a SpaceX rakétájával és a Spaceflight Inc. Sherpa-FX nevű teherűrhajójával juttatnak majd az űrbe. Ennek következtében a HawkEye képességei jelentősen ki fognak bővülni, többek között nagyobb pontossággal és magasabb minőségben rögzítik a jeleket, amelyeket gyorsabb fognak tudni feldolgozni, és arra is lehetőség nyílik, hogy egy adott területen belül egyszerre több rádiójelet is megfigyeljenek.

A többek között a Pentagonnal és az amerikai Nemzeti Felderítő Hivatallal is együttműködő cég azt tervezi, hogy a következő években 21 tagúra bővíti a műholdrendszert, aminek következtében lehetségessé válik, hogy akár 45 percenként ellenőrizzék a Föld bármely pontját. Ez a vezérigazgató szerint jelentősen meg fogja nehezíteni az orvvadászok, csempészek és kalózok dolgát, akinek a jelenlegi rendszer mellett még több óra áll rendelkezésükre az illegális akciók végrehajtására.


Szextechnológiai innovációk, amiket már ma ki lehet próbálni
Szextechnológiai innovációk, amiket már ma ki lehet próbálni
A virtuális valóság ebben az iparágban például már nem is annyira virtuális.
1111 napot töltött az űrben egy orosz űrhajós, de egy rekordot még így sem döntött meg
1111 napot töltött az űrben egy orosz űrhajós, de egy rekordot még így sem döntött meg
Oleg Kononyenko szeptember 23-án tért vissza a Földre, miután több mint egy évig tartózkodott egyhuzamban a Nemzetközi Űrállomáson.
Ezek is érdekelhetnek
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.