Azok után, hogy a Nintendo új konzol helyett egy Super Mario ébresztőórát hozott ki, már meg se kéne lepődnünk azon, hogy az ősi rivális Sega megpróbálta keresztezni a mobilokat, a kilencvenes évek ikonikus kütyüjét, a tamagotchit, illetve a személyhívókat vagy a walkie-talkie-kat. Amint arról a Fast Company beszámolt, az Emojam névre hallgató eszköz egyetlen dologra képes:
legfeljebb öt emojiból álló üzeneteket küld el azoknak, akikkel személyesen ismerjük egymást.
És ez kinek jó? Gyakorlatilag senkinek. Egy fontos csoportot kivéve: a gyerekeket. Minden szülő tudja, hogy akkor, amikor a felnőttek órákat töltenek a mobiljaikkal, nagyon nehéz lebeszélni a gyerekeket arról, hogy ne azt kérjenek a születésnapjukra, a névnapjukra, karácsonyra, vagy bármilyen más, hivatkozási alapnak tekinthető ünnepre. A szülők viszont tartanak attól, hogy a kisebbek mivel és kikkel találkoznak az interneten, a közösségi médiában, vagy épp milyen játékoktól válnak függővé. Ezért a Sega egy huszárvágással kiiktatta ezeket a problémákat: a nagyjából tizennyolcezer forintos kütyü egy saját, ezernégyszáz emojiból álló készlettel enged csak üzengetni, ráadásul csak azokkal, akikkel személyesen összeérintettük az Emojamunkat. Vagyis vadidegenektől senki sem fog üzeneteket kapni, sőt, még a chatcsoportok is csak legfeljebb ötfősek lehetnek. Mindehhez viszont elég mindössze három fizikai gomb, nem kell érintőképernyőkkel bajlódnia a fiatal japánoknak.
Azt egyelőre nem tudni, hogy az Emojam kapható lesz-e Amerikában, esetleg Európában, ahogyan azt sem, hogy a gyerekek, akik a szüleik telefonján videókat, cikkeket, játékokat látnak, beérik-e egy ennyire korlátozott élménnyel. Ami viszont szinte biztos, hogy a magyar iskolákban ezt a kütyüt is le kell majd adni a nap elején.