Valóság és virtuális valóság keverése segít a Covid kezelésében

2020 / 05 / 20 / Felkai Ádám
Valóság és virtuális valóság keverése segít a Covid kezelésében
A Mixed Reality (MR) a valóságos és virtuális világok egymásba olvasztását jelenti. Az így létrejött környezetben a fizikai létezők és a digitális objektumok együtt jelennek meg, és valós idejű interakciót tesznek lehetővé. Az eljárás most a koronavírusos betegek kezelésében segíti az orvosokat.

A kórházakban az orvosok az MR-szemüvegekben tudják megtekinteni a beteg röntgenfelvételeit, különböző teszteredményeit, ráadásul konzultálhatnak azokkal a kollégáikkal is, akik egy másik, fertőzésmentes helyiségben tartózkodnak.

Az MR-szemüveg kézgesztikulációkkal irányítható.

The mixed reality headsets helping Covid-19 medics

Hand gestures allow doctors to view x-rays and scans, and connect with colleagues in another room.

Működésközben olyan, mintha a Különvélemény című filmet néznénk. Az orvosok szerint a szett viselése nem jelent nehézséget, sokszor meg is feledkeznek róla. Kezdetben ugyan furcsa volt ebben mászkálni, de a hagyományos védelmi öltözéknél ez azért kényelmesebb.

A videón (katt a fenti képre) kezelt páciens gerinctörést szenvedett, de a kórházban derült ki, hogy megfertőződött a koronavírussal is. Ezért van szükség több orvos bevonására a kezelésébe, de felesleges ezeket a szakembereket mind kitenni a fertőzésveszélynek.

Az MR-szemüveg pedig éppen ebben, az ilyen összetett orvosi esetek kezelésében jelent óriási segítséget.

A sebészek egyébként eddig is használtak ilyen eszközöket, a Covid feltűnésekor pedig egyből meglátták a dologban a potenciált, hiszen segítségével lecsökkenthető a közvetlen fizikai kontaktus. Az orvosok szerint az MR a járvány lecsengése után is megmaradhat a betegek terápiájában, sőt még szélesedhet is a felhasználása.

(Kép: Flickr/Department of Engineering, University of Cambridge)


Wigner Jenő, a fizikus, aki megteremtette a nukleáris mérnöki tudományokat
Wigner Jenő, a fizikus, aki megteremtette a nukleáris mérnöki tudományokat
A legendásan udvarias tudós neve talán nem a legismertebb a Manhattan terv résztvevői közül, de hatalmas szerepet játszott az az első atommáglya, az első vízhűtéses, plutónium generáló reaktor létrehozásában és a tudomány számos területen hagyott hosszú időre szóló nyomot.
Egész Európából gyűltek össze résztvevők, hogy változtassanak a női vezetői helyzeten
Egész Európából gyűltek össze résztvevők, hogy változtassanak a női vezetői helyzeten
Nincs elég női vezető - egy különleges akadémia változtathat a helyzeten.
Ezek is érdekelhetnek
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.