20 kvintilliárd dollárra büntette Oroszország a Google-t

2024 / 10 / 31 / Bobák Áron
20 kvintilliárd dollárra büntette Oroszország a Google-t
A cégnek az volt a bűne, hogy a leányvállalatukként működő YouTube 2020-ban letiltott néhány orosz propagandát terjesztő csatornát.

Ahogy arról több híroldal, többek között az Euronews is beszámolt, a videómegosztó az Egyesült Államok által Oroszországra kivetett szankciókhoz alkalmazkodva 2020-ban több Kreml-közeli csatornát is kitiltott az oldalról, amelyek ezután jogi útra terelték az ügyet. Az oroszországi bíróság döntése értelmében a YouTube jogtalanul tiltotta le a Tsargrad és a RIA Fan csatornákat, ami miatt százezer rubeles büntetést terheli a Google-t, csakhogy ez a büntetés a per 2020-as kezdete óta hetente duplázódik.

Mivel a YouTube azóta sem állította vissza az említett csatornákat, így a büntetés mértéke mostanra elérte a két szextillió rubelt, ami nagyjából 20,6 kvintilliárd amerikai dollárnak felel meg.

Hogy ezt kontextusba helyezzük: a Visual Capitalist szerint tavaly a világ országainak összesítette GDP-je 105 billió dollár volt, ami azt jelenti, hogy ha a világ összes országa a Google adósságát igyekezne törleszteni, a 2023-as adatok alapján akkor is 196 trillió évbe telne, mire ezt az összeget sikerülne elérni. Erre nem sok esély van, hiszen az uralkodó teória szerint ennyi idő múlva az univerzumban már egyáltalán nem lesz élet, és bár tény, hogy a világ gazdasági termelése az ipari forradalom óta folyamatosan és robbanásszerűen növekszik, mivel a Google büntetése a jövőben is hetente duplázódni fog, így kijelenthető, hogy azt a világvégéig sem tudnák visszafizetni.

A gyakorlatban ez azonban aligha fog gondot okozni a Google-nek. Ahogy a Business Insider rámutat, a Google anyavállalata, az Alphabet a legutóbbi negyedéves jelentésében úgy fogalmazott, hogy "nem gondolják, hogy ezeknek a folyamatban lévő jogi ügyeknek anyagilag káros hatása lehet", erre pedig jó okuk is van, hiszen a Google oroszországi szárnya már 2022-ben csődöt jelentett, szakértők szerint pedig Oroszországnak nincs más eszköze arra, hogy akár csak a büntetés egy részét is behajtsák a vállalaton.

(Borítókép: Flux képgenerátor/Getimg)

Minden orosz érdekeltségétől megválhat Oroszország legnagyobb technológiai vállalata Az "orosz Google-nek" is nevezett Yandexnek hivatalosan már 2007 óta Hollandiában van a székhelye, a Reuters értesülései szerint pedig hamarosan minden oroszországi érdekeltségüktől megválnak.


Egy egyszerű megoldás, amivel végre ténylegesen kihasználhatod azt a sávszélességet, amiért fizetsz
Egy egyszerű megoldás, amivel végre ténylegesen kihasználhatod azt a sávszélességet, amiért fizetsz
A legtöbb ember valószínűleg nem is tud róla, de a sávszélességnek, amiért komoly pénzeket fizetnek az internetszolgáltatójuknak, csupán egy részét használják ki. Most mutatunk egy olyan megoldást, amivel ez a probléma egyszer s mindenkorra megoldható.
Megfogni a jövő építőit – Bálint Attila-interjú
Megfogni a jövő építőit – Bálint Attila-interjú
Szülő–gyermek kapcsolatra alapuló közös programokkal – például golf- és vitorlásversenyekkel – igyekszik előmozdítani a generációváltás kérdését a Raiffeisen Bank. Az intézmény az egyre szélesebb körű banki és befektetési megoldások mellett olyan eseményeket is szervez, amelyeken a fiatalabbak és az idősebbek egyaránt jól érzik magukat, érdeklődésük összeér. A jelenünkben „turbósodó” generációváltás tematikájáról kérdeztük Bálint Attilát, a Raiffeisen Bank privátbanki üzletágának a vezetőjét.
Ezek is érdekelhetnek
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.