A futók, úgy érezhetik, mintha repülnénk egy új edzési módszerrel

2024 / 07 / 26 / Bobák Zsófia
A futók, úgy érezhetik, mintha repülnénk egy új edzési módszerrel
A futók számára az ETH Zürich fejlesztett olyan berendezést, ami csökkenti a légellenállást. Az olimpiára készülők is kipróbálták.

Az ETH Zürich egyetem egy sajátos, de működőképes rendszert fejlesztett a futók számára, ami növeli az edzések hatékonyságát, hogy versenyen kívül is olyan sebességet és teljesítményt érhessenek el, mint amelyet egyébként csak a megmérettetésen tudnának megvalósítani. A szerkezet két részből áll: egy elektromos gokartból, amit egy pilóta vezet és egy műanyag, átlátszó plexiből készült építményből, amit a jármű húz maga után. A szerkezet lehetővé teszi, hogy a közvetlenül mögötte futó ember megszabaduljon a légellenállás jelentős részétől és a szokásosnál gyorsabban tudjon haladni. A pilóta feladata mindössze a jármű irányítása, a sebességről a rendszer automatikusan dönt a futót figyelő szenzorok adatai alapján.

Az eszközt többek között Mujinga Kambundji, a 2024-es párizsi olimpián is induló sportoló tesztelte, akinek elmondása szerint a berendezés sokkal hatásosabban használható más eszközökkel, például az 1080 hordható, illetve felcsatolható tréning kiegészítővel összehasonlítva, ami szintén a futók teljesítőképességét növeli, de sokkal kötöttebb módon. "Úgy érzed, mintha repülni tudnál" - írta le az eszköz hatását Géraldine Frey, svájci atléta, aki szintén ott lesz az olimpián. A rendszert az ETH Zürich néhány hónap alatt készítette el és a jövőben nem csak tesztelési jelleggel, hanem akár a hétköznapokban is használhatják majd a sportolók versenyre készülve.

(Fotó: ETH Zürich)


Páratlan látvány a Samsung átlátszó MicroLED kijelzője
Páratlan látvány a Samsung átlátszó MicroLED kijelzője
A MicroLED ötvözése az átlátszó kijelzőtechnológiával lehetne akár üres szemfényvesztés is, de a Samsung a napokban megrendezett berlini IFA-n egészen meggyőző demókkal mutatta be, hogy milyen lehetőségeket rejt magában ez a nem mindennapi megoldás.
Egy középiskola mesterséges intelligencia tanárokat alkalmaz
Egy középiskola mesterséges intelligencia tanárokat alkalmaz
A mesterséges intelligencia mentheti meg az oktatást a szakemberhiánytól?
Ezek is érdekelhetnek
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.