A mobilunkkal fogjuk igazolni, hogy megkaptuk az oltást

2021 / 01 / 16 / Pőcze Balázs
A mobilunkkal fogjuk igazolni, hogy megkaptuk az oltást
Ahogy egyre többeket oltanak be világszerte, egyre égetőbb kérdés lesz, hogy lesz-e olyan légitársaság, mozilánc vagy egyetem, ami megköveteli a vásárlóitól, vendégeitől, hogy be legyenek oltva - és ha igen, mit fogadnak el bizonyítéknak.

December végén a Gizmodo arról számolt be, hogy az Apple és a Healthvana nevű egészségügyi platform összeálltak, hogy Los Angeles-ben digitálisan is elérhetőek legyenek az oltási dokumentációk. Nem csak azért, hogy a helyiek a telefonjukkal igazolni tudják védettségüket, hanem azért is, hogy a második injekcióról szóló emlékeztető biztosan utolérje őket. Egy közegészségügyi vezető kiemelte, hogy az általában kiosztott kis papír kártyákat könnyű elveszteni, és ha valakinél nincs meg a megfelelő igazolás, akkor hosszú idő kideríteni, hogy pontosan mikor és pontosan mivel kéne beoltani. A Healthvana megoldása már működik, a digitális igazolásokat a Google és az Apple készülékek tárcájába is el lehet menteni - a cég vezetője szerint az amerikai betegvédelmi szabályoknak mindenben megfelelve.

Mikor kaphatunk végre megfázás elleni oltást? Egy olyan világban élni, ahol a hideg idő nem jelent egyet a megbetegedéssel, orrfújással, fájó torokkal, a kutatók szerint nem lehetetlen elképzelés.

A Microsoft, a Salesforce és az Oracle is foglalkoznak a kérdéssel: a három IT-cég belépett a Vaccination Credential Initiative-be (Oltási Igazolás Kezdeményezés), melynek célja szintén az, hogy a felhasználók egy titkosított, a telefonjuk digitális tárcájában tárolható igazoláshoz jussanak. Akik pedig nem szeretnék az adataikat a mobiljukra bízni, ezt kiválthassák egy, az illetékesek által olvasható és dekódolható QR-kódos kártyával. A The Verge cikke kiemeli,  hogy a szervezet nem határozta meg, hogy mikorra tervezik a szolgáltatás elindítását; illetve, hogy Észtország már tavaly ősszel bejelentett egy hasonló projektet a WHO-val közösen. A magyar miniszterelnök karácsony előtt azt nyilatkozta, hogy itthon is rendelkezésre áll az oltást digitálisan igazoló rendszer.

A negatív tesztek már a mobilon vannak

Mivel az Egyesült Államokba már csak negatív COVID-teszttel lehet utazni, az oltások mellett ezek esetében is felmerül, hogy tárolhatóak-e digitálisan. Az American Airlines szerint igen: náluk január huszonharmadikától a Verifly nevű alkalmazásba tölthetik fel az utazók az eredményeiket a Business Insider-en megjelent hír szerint. 

További cikkek a Rakétán:

Hogyan hatnak a COVID-19 ellenes vakcinák és miért oltassuk be magunkat? Egyórás ismeretterjesztő videó laikusoknak is érthető nyelven arról, hogy miért emberi kötelesség beoltatni magunkat, mit tudnak a harmadik generációs oltások, mi a különbség a Pfizer, a Moderna, az orosz és a kínai vakcinák között, és miért kell megállítani a járványt.

Ebben a videóban érthetően magyarázza el a Pfizer, miképp működik a vakcina Ha valakit érdekel, miként működik az mRNS-alapú oltás, ebből a videóból megtudhatja.

Igencsak furcsa teória kezdett el terjedni a koronavírus-vakcináról A koronavírus terjedése óta már nem először boronálják össze a járványt az 5G-technológiával, ám a legújabb elméletet nem orvosok cáfolták meg, hanem zenészek.


Ki vigyáz az adataidra, ha te nem? Netezz biztonságosan!
Az ESET otthoni biztonsági csomagjai között mindenki megtalálhatja az internetezési szokásaihoz leginkább illő védelmet. A diákok, pedagógusok és nyugdíjasok új
A következő 25 év - mítoszok, jóslatok és a valóság
A következő 25 év - mítoszok, jóslatok és a valóság
Európa legnagyobb jövőfesztiválja, a Brain Bar idén is megnyitja kapuit. A rendezvény a 21. század első negyedének elteltével arra a kérdésre keresi a választ: hogy fest majd az emberiség következő 25 éve. A diákok és pedagógusok számára ingyenes eseménynek szeptember 18-19-én a Magyar Zene Háza ad otthont.
A csaló telefonhívásokon és a nem létező gázszámlákon túl –  7 módszer, amivel ellophatják az adatainkat az interneten
A csaló telefonhívásokon és a nem létező gázszámlákon túl – 7 módszer, amivel ellophatják az adatainkat az interneten
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
Ezek is érdekelhetnek
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.