A landolás eredeti célpontja Fokvárostól ezerháromszáz kilométerre délkeletre, az Indiai-óceánon lett volna, ami kellően távol esett minden lakott településtől, hajó- és repülőjárattól. A dolgok persze másként alakultak, így végül Ausztrália délnyugati szeglete is kapott a maradványokból, és az azt kísérő 'tűzijátékból'. Bár személyi sérülés és komolyabb kár nem történt, Esperance városa a becsapódás után szemetelés címszóval kiállított egy csekket négyszáz dollárról az Egyesült Államoknak. (Az nem világos, hogy mindezt viccből tették, vagy tényleg ki akarták fizettetni a takarítás költségeit.)
A büntetést közvetlenül elküldték a NASA-nak, ahol azonban csak legyintettek az egészre, sőt jól is szórakoztak rajta.
Teltek-múltak az évek, mígnem egy nap 2009-ben egy kaliforniai rádiós műsorvezető, Scott Barley a Skylab-évforduló alkalmából elmesélte közönségének a sztorit, és arra kérte a hallgatókat, dobják össze a büntetés összegét. Az adakozás percek alatt sikerrel zárult, és a California Highway Radio hivatalosan törlesztette a NASA harminc éves adósságát. Barleyt ezután Esperanceba hívták, ahol tiszteletbeli polgárrá avatták. Furcsa dolog ez, de a kisváros többszörösen hasznot húzott a Skylabból, a becsapódás előtti napok médiafelhajtásában ugyanis az egyik kaliforniai napilap, a San Francisco Examiner
tízezer dollárt ajánlott fel annak, aki először visz be a szerkesztőségbe egy igazoltan a Skylab roncsaiból származó darabot.
A pénzt egy tizenhét éves helybéli kamasz, Stan Thornton kapta, aki felkapott egy füstölgő fémlapot a házuk udvaráról, majd az első repülővel San Franciscóba utazott, hogy leadja. A NASA teljes hallgatásba burkolózott, azonban tény, hogy azóta nem történt hasonló szemetelési incidens.
(Fotó: Needpix)