A mesterséges intelligencia életünk egyre több területén felbukkan, így természetesen a művészetek sem maradhatnak ki a sorból. Mi is beszámoltunk már olyan slágergyanús dalokról, amit a szoftver önállóan írt, de említhetnénk akár a Rammstein egyik számához készített videoklipet is. Ezúttal egy újabb hasonló alkotás készült, csakhogy ez a mostani egészen olyan, mintha - a tudtunkon kívül - jegyet váltottunk volna egy pszichedelikus utazásra.
Az animátorként tevékenykedő Glenn Marshall ugyanis a mesterséges intelligenciában látta meg a megoldást egy vers illusztrálásához. Egész pontosan a hazánkban talán kevésbé ismert, tizenkilencedik századi brit költőnő, Christina Rossetti, In the Bleak Midwinter című költeményéhez.
Marshall a Story2Hallucination nevű fejlesztéssel érte el, hogy az algoritmus képeket alkosson a szavakból. A végeredmény nem egy vegytiszta animáció, sokkal inkább olyan, mintha rossz felbontású GIF-ek villannának fel a szemünk előtt, méghozzá zavaró gyorsasággal. De pont ez teszi hátborzongatóvá az egészet, plusz a képekből még így is kivehetők az alakok, amiről a vers adott sora szól. Mielőtt azt gondolnánk, hogy már nincs hova fokozni az élményt, az animátor egy olyan hanggenerátort használt, ami képes a leírt szöveget egy adott személy hangján felolvasni. Ehhez pedig a brit színészt, Christopher Lee-t választotta, akit többek között az A Gyűrűk ura Sarumanjaként ismerhetünk. A színész 2015-ben, kilencvenhárom évesen meghalt, vagyis a hanggenerátor egy hat éve elhunyt személy hangján olvasta fel a verset.
(Fotó: Pixabay)