Komponáljuk meg a saját idétlen operánkat a Google szoftverének a segítségével!

2020 / 12 / 19 / Felkai Ádám
Komponáljuk meg a saját idétlen operánkat a Google szoftverének a segítségével!
Nincs is mókásabb elfoglaltság egy hideg, téli délutánon, mint a vicces, színes kis Blobokat operává rendezni a Google algoritmusa segítségével. Mindez ráadásul ingyen is van.

A Blob Opera egy gépi tanulásra alapuló amolyan kísérlet, amely David Li és a Google Arts and Culture kooperációjából született meg. A Google különböző mesterséges intelligenciára alapuló kísérleteiről már többször is írtunk, legutóbb például a versszerző automatájuk került szóba. A Blob Opera azonban az eddigi talán legsikerültebb programja a vállalatnak ebben a műfajban, ami olyan, mint egy jópofa videójáték.

A dolog lényege, hogy a színes, de nagyon idétlen Blobok elénekeljék a saját magunk által összehozott operát. Ehhez nem lesz szükségünk semmiféle zenei előképzettségre, mivel a szoftver rém egyszerűen kezelhető: a Blobokat minél magasabbra húzzuk, annál magasabb hangon fognak énekelni, az előre-hátra szabályozóval pedig a magánhangzókat állíthatjuk be. Ezen kívül akármelyik Blobot el is némíthatjuk. Elérhető még egy karácsonyfa alakú kapcsoló, ennek segítségével kapnak Blobjaink Mikulássapkát és jelenik meg mögöttük a hóesés. A karácsonyfa melletti hangjegy segítségével pedig klasszikus karácsonyi dalokból választhatunk, melyeket a színes kis énekesek eldúdolnak nekünk.

Az algoritmust négy operaénekes segítségével tanították meg énekelni. Név szerint: Christian Joel (tenor), Frederick Tong (basszus), Joanna Gamble (mezzoszoprán), Olivia Doutney (szoprán). Az énekesektől 16 órányi anyagot rögzítettek, de a szoftverben nem az ő hangjukat halljuk, hanem azt ahogy a gépi tanulásra alapuló modell elsajátította, hogy miként hangzik az operaének. A Google hozzáteszi, hogy a program bizonyos régebbi eszközökön nem működik, ebben az esetben próbáljunk ki inkább egy asztali gépet.

További cikkek a Rakétán:

Háromdimenzióssá varázsolja a fotóinkat a Google Fotók új funkciója A Google fotós appja hamarosan képes lesz rá, hogy automatikusan három dimenzióssá alakítsa a fotóinkat.

A mesterséges intelligencia szerepjátékkal tanul célokat kitűzni Az olyan mesterséges intelligencia eszközök, mint a GPT-3 felhasználhatók hangulatelemzéshez, nyelvfelismeréshez és meggyőző módon utánozhatják az emberi írást. Alapvetően azonban csak mintákat tanulnak és közben nem értik, hogy valójában mit csinálnak.  

Egy weboldal, amely bárkit Pixar-figurává változtat A gépi tanulás már eddig is fantasztikus dolgokat hozott ki egyszerű fényképekből: az ember megcserélhette a nemét, ismert mémeken láthatta magát viszont. Az ebben a cikkben szereplő oldal talán a legérdekesebb mind közül: bárkit átalakít rajzfilmfigurává. Csak sajnos épp van vele egy kis bökkenő...


Tényleg rémes hatása van az azték halálsípnak az emberi agyra
Tényleg rémes hatása van az azték halálsípnak az emberi agyra
Az agyi szkennelés szerint kifejezetten kísérteties hatással van a síp az emberi agyra, ami a leginkább az uncanny valley jelenségre hasonlít.
A súlyos covid-fertőzés hatására elkezdtek visszahúzódni a rákos daganatok
A súlyos covid-fertőzés hatására elkezdtek visszahúzódni a rákos daganatok
Meglepő, de a covid-fertőzés során kialakult immunválasz igen ígéretes lehet a rákkutatásban: a súlyos fertőzés hatására ugyanis elkezdtek visszahúzódni a legmakacsabb daganatok is.
Ezek is érdekelhetnek
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.