A robotporszívók új generációja már nem csak takarít, de pakol is helyettünk

2025 / 01 / 06 / Bobák Áron
A robotporszívók új generációja már nem csak takarít, de pakol is helyettünk
A Roborock a Las Vegas-ban megrendezett CES-en mutatta be a Saros Z70 nevű robotporszívóját, amelynek különlegessége, hogy egy robotkar segítségével képes felvenni és arrébb vinni a földön található dolgokat.

Ahogy arról a TechCrunch beszámolt, az OmniGripnek elnevezett öttengelyű robotkar a porszívó belsejéből nyílik ki és 300 grammos teherbírással rendelkezik, így főként arra alkalmas, hogy a porszívó a segítségével képes legyen eltakarítani az útjába kerülő kisebb ruhadarabokat vagy egyéb dolgokat.

A bemutatón ezt zoknikkal demózták, ami a legtöbb ember számára valószínűleg legfeljebb közepesen hasznos funkció, de ha a technológia továbbfejlesztésével a robotok arra is képesek lesznek, hogy például a földre lelógó vezetékekkel, függönnyel vagy az összekuszált szőnyeggel is önállóan megbirkózzanak, akkor máris nagy lépést tettünk abba az irányba, hogy a robotporszívók a mainál is önállóbban tudják végezni a dolgukat. A Mashable szerint a robotporszívó jelenleg a zoknik mellett papírt, kisebb törölközőket és szandálokat tud arrébb vinni; ezeknek a helyét a takarítás közben megjegyzi, majd a munka első fázisának befejezése után visszatér, hogy elpakolja a dolgokat és a kihagyott részeken is felporszívózzon.

A Saros Z70 másik érdekessége, hogy a gyártó szerint 22000 Pa szívóerővel rendelkezik, ami rekordnak számít a robotporszívók között. A készülék számos drágább modellel ellentétben nem Lidarral tájékozódik, hanem a szenzorokból és kamerákból álló, úgynevezett "Starsight" megoldással, ami a Roborock szerint azért előnyös megoldás, mert így nincs szükség a porszívó tetejéből kiemelkedő kis toronyra, ergo az eszköz sokkal több helyre befér. A Saros Z70 február 10-én kerül boltokba 1600 dolláros, vagyis közel 650 ezer forintos áron.

Kicsit közelebb kerültünk hozzá, hogy a robotporszívók a lépcsőkkel is megbirkózzanak A berlini IFA kiállításon a Roborock valamint a Dreame is olyan technológiát mutatott be, amellyel a robotporszívó meg tudja emelni az elejét, így akár négy centiméter magas akadalyokon is át tud kelni.


Hello Szülő! Ha a gyereked nem tud valamit, akkor téged fog kérdezni. De ha te szülőként nem tudsz valamit, akkor kihez fordulsz?
A digitális kor szülői kihívásairól is találhattok szakértői tippeket, tanácsokat, interjúkat, podcastokat a Telekom családokat segítő platformján, a https://helloszulo.hu/ oldalon.
Csillagfényes kalandok az egész családnak - Magyarország legjobb csillagvizsgálói
Számos jól felszerelt és változatos programokat kínáló csillagvizsgáló és planetárium várja az érdeklődőket, így nem volt könnyű dolgunk, amikor kiválasztottuk azt a kilenc helyszínt, amit szerintünk mindenkinek érdemes felkeresni.
Csillagfényes kalandok az egész családnak - Magyarország legjobb csillagvizsgálói
Csillagfényes kalandok az egész családnak - Magyarország legjobb csillagvizsgálói
A modern csillagvizsgálók ma már igazi élményközpontokként működnek, ahol a tudomány és a szórakozás tökéletes harmóniában találkozik, így nem csak a csillagászat iránt mélyebben érdeklődőknek nyújtanak izgalmas kikapcsolódást, de a családi programoknak is ideális célpontjai lehetnek.
Zsebpénz helyett karrier - Minden, amit a diákmunkáról tudni érdemes
Zsebpénz helyett karrier - Minden, amit a diákmunkáról tudni érdemes
Cikkünkben bemutatjuk a magyarországi diákmunka-piac helyzetét, a vonatkozó szabályozásokat, az adózási tudnivalókat, valamint a diákmunka előnyeit és a munkahelyválasztás szempontjait.
Ezek is érdekelhetnek
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.