A világ egyik leghaladóbb állatvédelmi törvényét vezetik be Angliában

2021 / 05 / 14 / Justin Viktor
A világ egyik leghaladóbb állatvédelmi törvényét vezetik be Angliában
Az Egyesült Királyság kormánya a világ egyik leghaladóbb állatvédelmi törvényét készül bevezetni, ami az együttérzés és az emberin kívüli élet szeretete és tisztelete tekintetében, már-már a Dalai Láma által képviselt magasságokat ostromolja.

Haladó jogszabály

Angliában törvénybe foglalják hogy a gerinces élőlények, vagyis szó szerint mindazok az állatok, melyeknek gerincvelőjük van képesek az érzelmekre, tudatában vannak érzéseiknek és érzelmeiknek, képesek örömöt és vidámságot, szenvedést és fájdalmat érezni. A kormány olyan szigorú állatvédelmi intézkedéseket hozott, ami leállítja az élő állatok exportjának legnagyobb részét és megtiltja a vadásztrófeák bevitelét a szigetországba.

„Az állatbarátok nemzete vagyunk, és a világon elsőként fogadtuk el az állatjóléti törvényeket. Az állatjólétre vonatkozó cselekvési tervünk teljesíti a kiáltványunkban vállalt elkötelezettséget az élő állatok vágására és hizlalására irányuló exportjának betiltására, megtiltva a főemlősök háziállatként való tartását, és új törvényeket hozva a kölyökkutyák csempészete ellen. Független nemzetként most minden eddiginél messzebb juthatunk, kiváló eredményeinkre építve” -mondta George Eustice környezetvédelmi miniszter

A miniszter szerint Nagy-Britannia az állatjogi aktivizmus éllovasává kíván válni, és a gerincesekről szóló törvény ennek a stratégiának az első eleme. További tilalmak érintik az állatjólléti stratégia részeként a szőrmeimport tilalmát, és a sertések kegyetlen módszerekkel történő leölését is, de bevezetik például a macskák - a kutyáknál már megszokottnak mondható - chipelését is.

Bunny a beszélő TikTok-kutya, és a "Dr.Doolittle" kutatás, amit inspirált Bunny, a beszélő kutya és gazdája Alexis Devine minden nap órákat töltenek beszélgetéssel, a dolog különlegessége pedig abban áll, hogy Bunny „visszajelez”, egy különleges szerkezettel kifejezi konkrét kívánságait.


 

Az EU szégyene

Angliában jelentős problémát okozott, hogy a koronavírus pandémia során megélénkült a házikedvencek lopása és csempészete, ez ellen is szeretnének hatásosabban fellépni. Az állatjóléti cselekvési tervhez kapcsolódó törvényben betiltják a rémes e-gallérokat, melyek képesek áramütést okozni a háziállatok "kiképzését segítendő", és a vadnyulak embertelen, ragasztós csapdázását is beszüntetik.

Számos változás, mint például az élő állatok exportjának tilalma csak azután vált lehetővé, hogy Nagy-Britannia kilépett az Európai Unióból - mondta Eustice. II. Erzsébet királynő keddi beszédében úgy fogalmazott, hogy országa „a legmagasabb színvonalra emelné az állatjólétet”. A királynő most állt először a nyilvánosság elé, férje, Fülöp herceg halála óta.

A háttér 6 alom - minden, amit a macskák világuralmi terveiről tudunk A macskák tudnak valamit. Valami olyasmit, amit ha te is tudnál, soha az életben nem kellene többet dolgoznod, mégis meglenne mindened.

(Forrás: TheGuardian Kép: Unsplash)

Ez is érdekelhet:

Magyar kutatók bizonyították, hogy a kutyák figyelnek a szavainkra Komoly nemzetközi sikert értek el az ELTE Etológia Tanszékének kutatói a kutyák agyi aktivitásának vizsgálatával, amiről még a CNN is beszámolt. A vizsgálatok során a kutyák által ismert parancsszavakat és semmit sem jelentő halandzsát mondtak az állatoknak, az eredmény pedig tudományos áttörést hozott.

Új magyar kutatás kedvencként nevelt törpelamacaink és kutyáink viselkedéséről A malacok a kutyákhoz hasonlóan viszonyulnak az emberhez mindaddig, amíg nincs jobb dolguk. És nagyon kitartóak.

A Bölcs Orr betanított kutyái másodpercek alatt diagnosztizálhatják a Covid-19 fertőzést. Ingyen A kutyák szaglása olyan kiváló, hogy könnyedén felismerhetik a koronavírus fertőzést, ha megfelelően kiképzik őket erre. Az ötlet olyan egyszerű, és olyan sok betegség diagnosztizálásában segítettek már eddig is a kutyák, hogy teljesen érthetetlen, miért csak most bukkant fel.


Az Alpokban kirándult, 280 millió éves elveszett világot fedezett fel
Az Alpokban kirándult, 280 millió éves elveszett világot fedezett fel
Olyan ősi ez az ökoszisztéma, hogy még a dinoszauruszok előtti időből származik.
Ekkor és így halnak ki az emlősök – Köztük mi is
Ekkor és így halnak ki az emlősök – Köztük mi is
Egész váratlan dolog nyír majd ki minket (ha addig minden mást megúszunk): egy új szuperkontinens, a Pangea Ultima. Időpontra is van ötlet.
Ezek is érdekelhetnek
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.