A Google Nest és Amazon Echo-szerű hangasszisztensek ma már minden okosotthon elmaradhatatlan kellékei, ugyanakkor a funkcionalitásukat némileg korlátozza, hogy csak akkor tudunk nekik utasításokat adni, ha a hangszóró közelében vagyunk. Persze egy lakásba több ilyen Hubot is telepíthetünk, azonban az LG talált egy másik megoldást is a probléma kezelésére egy olyan robot formájában, ami a kerekei segítségével vígan nyargal utánunk a lakásban.
A napokban megrendezett, berlini IFA kiállításon bemutatott Self-Driving AI Home Hub (azaz “önvezető, mesterséges intelligenciával ellátott okosotthon-központ) a hagyományos hangasszisztensekhez hasonlóan képes vezérelni az internetre csatlakozó okosotthon-eszközeinket és szenzorokat, így többek között beállíthatjuk vele a világítást, a szoba hőmérsékletét és egyebeket. Mivel a robot kompatibilis az Amazon, az Apple és a Google által is támogatott Matter-szabvánnyal, így más hangasszisztensekhez képest elvileg teljes az átjárhatóság, a legtöbb okosotthon-eszköz gond nélkül csatlakoztatható a rendszerhez.
A Self-Driving AI Home Hub legnagyobb előnye, hogy a kerekeinek és szenzorainak köszönhetően önállóan tud navigálni a lakásban, így parancsszóra odagurul hozzánk, de akár azt is utasításba adhatjuk neki, hogy kövessen valakit - mivel az LG érezhetően a gyerekfelügyeletre hegyezte ki a robot bemutatóját, így az ő olvasatukban ez azt jelenti, hogy rábízhatjuk a robotra, hogy lépten-nyomon a gyerekek nyomában legyen. Szintén a szülőknek kedvez az AI Home Bot másik funkciója, vagyis hogy ha a robottal megosztunk egy táblagépen készült rajzot, a nagy nyelvi modellek segítségével a Home Hub egy komplett történetet kerekít köré. Hogy a robot navigációs képességei mennyire fejlettek, szintén nem derült ki, hiszen a koreai gyártó standján csak egy üres, hálószobának berendezett térben gurult fel-alá, mindenesetre arra tippelünk, hogy a relatíve nagy kerekek segítségével ha lépcsőt nem is tud mászni, de a küszöbök talán nem okoznak neki problémát.
Az LG igyekezett lépést tartani a legújabb trendekkel, így a robotot több nagy nyelvi modellel is ellátták, ami a gyakorlatban azt jelenti, hogy az eszköz a ChatGPT legújabb, 4-o verziójával kommunikál a felhasználóval. Bár a standon a robotnak csak néhány előre megadott, egyszerűbb kérdést lehetett feltenni (például hogy milyen idő lesz, amivel azért a hagyományos hangasszisztensek is elboldogulnak), ez elméletileg azt jelenti, hogy a robottal egészen életszerű beszélgetéseket is folytathatunk, ami nyilvánvalóan hasznos egy hangasszisztens esetében.
Bár a robotnak még nincs konkrét bemutatási dátuma, az LG standján annyit elárultak, hogy a jövő év első felében kerülhet piacra először Dél-Koreában, majd globálisan, az ára pedig 2000 euró körül alakulhat.