A Pocket-lint szerint a technológia webkamerák segítségével működik, amik figyelik a felhasználó szemmozgását és ennek megfelelően úgynevezett lentikuláris effekttel hozzák létre a 3D-s hatást. A lap szerzőjének volt lehetősége élőben is kipróbálni, hogy mit tudnak az ilyen kijelzővel ellátott laptopok, eszerint pedig a technológia a valóságban is olyan jó, mint amilyennek hangzik: a 3D-s hatásnak köszönhetően az objektumok 10-12 centivel kiemelkednek a képernyőből, de ugyanígy lehetőség van ellentétes hatás kiváltására is, vagyis bele is tudnak süllyedni a monitorba az azon megjelenített tartalmak.
Az Asus tájékoztatása szerint az első, ilyen kijelző-technológiával ellátott notebookok a ProArt Studiobook 16 valamint az Asus Vivobook 16 Pro lesznek, amelyek megjelenése az év harmadik negyedévére várható. Ezeket a gépeket az Asus kifejezetten alkotók számára fejlesztette, ami nem csak a speciális kijelzőben, de a gépek egyéb specifikációjában is meglátszik. A 16 colos, 3200x2000 pixeles felbontású és 120Hz-es képfrissítésű képernyő mellett a két laptop akár a legújabb Intel Core i9-13980HX processzorokkal, GeForce RTX 4070 videokártyával és 64 GB RAM-mal is rendelhető lesz, amely mellé a Vivobookban legfeljebb 2, a Studiobookban pedig akár 8 terabájt tárhely is kérhető.
Ahogy arra a Pocket-lint rámutat, a 3D-s kijelzőkkel kapcsolatban a legnagyobb kérdés az lesz, hogy mennyi tartalom lesz, ami támogatja ezt a fajta technológiát, hiszen egy teljesen egyedi megoldásról van szó. Az Asus a hírek szerint mindenesetre igyekszik egy teljes ökoszisztémát kiépíteni a technológia köré, aminek érdekében a kifejezetten térbeli megjelenítésre specializálódott holland Dimencóval is összefogtak.
(Fotó: Asus)