A Redwire vállalat az űrbeli gyártási megoldásokon dolgozó pionírok közé tartozik - ezek a cégek olyan technológiákat fejlesztenek, amelynek segítségével nem lesz szükség rá, hogy a Földön szereljék össze a nagyobb struktúrákat az űrállomásokat, űrhoteleket vagy teleszkópokat a cégek, hanem egyenesen az űrben lehet majd elkészíteni, majd összeállítani a különböző egységeket. Ennek egyik leggazdaságosabb formája a 3D nyomtatás, amellyel a Redwire mellett számos másik vállalat, például a Mitsubishi is aktívan foglalkozik: az ő elképzelésük szerint speciális gyantából lehet majd megalkotni az űreszközök antennáinak építőelemeit.
A Redwire a NASA-val együtt az úgynevezett OSAM-2 (On-Orbit Servicing, Assembly and Manufacturing) projekt keretében olyan berendezést fejleszt, amivel egészen nagy, több méteres struktúrákat is ki lehet nyomtatni az űrben, ezzel jelentősen csökkentve a szállítási költségeket. A földi vizsgálatok során a technológia már működőképesnek bizonyult, az űrbeli tesztelést 2023 végén vagy 2024-ben hajtják végre első ízben: ekkor az űreszköz egy 3D nyomtatóval két darab, tíz és hat méteres "gerendát" nyomtat majd ki, valamint egy napelemes rendszert telepít.
A sikeres kísérlet esetén a későbbiekben a Föld körüli pálya mellett akár a Holdon vagy a Marson is lehet alkalmazni a robotizált módszert, amivel az űrhajósok számára időt és fáradságot spórolnak az űrügynökségek, valamint az űrállomások javítási munkái során az űrséták kockázatait is elkerülhetővé teszik.
(Fotó: Redwire)