Bárkivel kimondathatunk bármit mindössze néhány kattintással

2024 / 09 / 30 / Bobák Áron
Bárkivel kimondathatunk bármit mindössze néhány kattintással
A Hedra egy kép és a begépelt szöveg alapján képes tökéletes minőségben szinkronizálni bárkit, akár magyarul is.

Az eszköz június óta bárki számára szabadon elérhető a Hedra honlapján annyi megkötéssel, hogy az ingyenes verzióval naponta legfeljebb öt, 30 másodperc hosszúságú videót készíthetünk 512x512 pixeles felbontásban. A regisztráció után az első dolgunk, hogy feltöltünk egy audio fájlt vagy begépeljük a szöveget, amit szeretnénk kimondatni a karakterrel - utóbbi esetben a szövegdoboz alatti legördülő menüből egy hangszínt is ki kell választanunk. Tapasztalataink szerint a Hedra hangfájl feltöltése esetén a magyar nyelvvel is tökéletesen megbirkózik, ha viszont begépelt szöveget kap magyarul, akkor a karakter erős akcentussal, de ezt leszámítva tökéletesen érthetően szólal meg.

A szöveg után jöhet a kép, amit szintén feltölthetünk a számítógépről/telefonról, vagy használhatjuk a Hedra beépített képgenerátorát is, amely pillanatok alatt készít nekünk egy képet a megadott témában, igaz, a minősége ezeknek némileg elmarad attól, mint amit például a Midjourneyvel vagy a Flux-szal kapunk. Ha mindezzel megvagyunk, akkor nem marad más dolgunk, mint hogy legörgetve rákattintsunk a "generate video" gombra, és pillanatokon belül meg is kapjuk a tökéletesen szájra illesztett videónkat.

Videó feltöltött hangfájl használatával (Kép: Flux)

Videó begépelt szöveggel (Kép: Hedra képgenerátor)

A videók minősége láttán nyilvánvalóan felmerülhetnek aggályok azzal kapcsolatban, hogy egy ilyen eszközt félrevezető, hazugságokat terjesztő tartalmak létrehozására is fel lehet használni, de a Hedra ennek igyekezett elejét venni azzal, hogy a program automatikusan kiszűri és letiltja, ha valaki egy hírességről tölt fel fotót. Tapasztalataink szerint ezt elég komolyan is veszi a program, hiszen egy esetben még egy olyan képet sem engedett át, amit a Flux-szal generáltunk egy kitalált személyről; persze az is igaz, hogy a hírességek letiltása azt nem akadályozza meg, hogy létező, de nem kifejezetten ismert emberek szájába olyan mondatokat adjunk, amelyek soha nem hangzottak el. Az alábbi kép például a Meta Orion okosszemüveg promóciós anyagából származik, és ahogy látható, a Hedra minden további nélkül átengedte a rostán.

(Borítókép: Flux/Getimg.ai)

Már bárki számára elérhető az egyik legfejlettebb videógenerátor, amitől garantáltan leesik az állad A Kling AI egészen új szintet képvisel a generatív mesterséges intelligencia területén, hiszen ez az első olyan nyilvánosan elérhető videógenerátor, amivel valóban professzionális minőségű videókat alkothatunk mindössze néhány begépelt szó vagy mondat alapján.


Csődbe ment a cég, ami piacra dobta a világ első hajlítható kijelzős telefonját
Csődbe ment a cég, ami piacra dobta a világ első hajlítható kijelzős telefonját
A Royole FlexPai örökre beírta magát az okostelefonok történelmébe, de a gyártója nem igazán tudott profitálni abból, hogy a Samsungot és a Huaweit is megelőzték.
Feldarabolhatják a Google-t, a Chrome kényszereladása lehet az első lépés
Feldarabolhatják a Google-t, a Chrome kényszereladása lehet az első lépés
Az amerikai Igazságügyi Minisztérium benyújtotta a kéréseit az antitröszt per bírójának.
Ezek is érdekelhetnek
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.