Bemutatkozott a taxi, ami a levegőben röpköd, méghozzá pilóta nélkül

2025 / 01 / 27 / Bobák Zsófia
Bemutatkozott a taxi, ami a levegőben röpköd, méghozzá pilóta nélkül
Egy nagyváros lakói búcsút inthetnek az autós taxiknak, legalábbis akkor, ha egy régi sanghaji repülőtér környékén akad dolguk.

Az EHang elől jár az eVTOL-ok, azaz elektromos meghajtású, egy helyből történő fel-, és leszállásra alkalmas légi járművek fejlesztésében, amelyeket légitaxiként állítanak szolgálatba a közeljövőben. A cég 2023 decemberében szállított először utasokat két nagyváros között, az EH216-S-ek ekkor tették meg első demonstrációs útjukat utasokkal a fedélzetükön.

Az EH216-S modell egy kis méretű, 200 kilogramm teherbírású, kétszemélyes eVTOL, utazási sebessége körülbelül 100 km/h és hatótávja 35 kilométer egy feltöltéssel, a cég pedig főként rövidebb városnéző körutak, valamint szabadidős programok lebonyolítására szánja, légitaxi szolgáltatás formájában. Az EH216-S bemutatkozó repülésére Sanghajban januárban került sor, egyúttal ekkor indította el hivatalosan az EHang a rendszeres tesztrepüléseit, amelyeket a Longhua Repülőtér területén, a Huangpu folyó környékén fognak megszervezni.

A tervek szerint a pilot fázis után a szolgáltatást kibővítik, és lépésről lépésre bevezetik a városi légitaxi-szolgáltatást is a Jangce folyó deltájának területén.

(Fotó: EHang)

Kiderült, mennyibe kerül majd a kínai Ehang pilóta nélküli légitaxija A gyártó tavaly decemberben szállított először utasokat két nagyváros között és áprilistól Kínán kívül is értékesítik a légitaxijaikat, meglepően olcsón.


Továbbra is hódít a párját ritkító hungarikum, ami a jövő tudósait és művészeit adja a világnak
Továbbra is hódít a párját ritkító hungarikum, ami a jövő tudósait és művészeit adja a világnak
Az Országos Tudományos Diákköri Tanács (OTDT) által szervezett Országos Tudományos Diákköri Konferencia (OTDK) sok évtizedes hagyománya mára széles körű népszerűséget ért el, és fontos kiindulási pont lehet a hazai és határon túli tehetségek számára a jövőbeli karrierjük felé vezető úton. A 2025-ös, 37. konferencia előtt az OTDK céljáról és működéséről Prof. Dr. Szendrő Péter örökös elnök úrral és dr. Cziráki Szabinával, az OTDT titkárával beszélgettünk.
Tarantula marta meg az utasszállító pilótáját – kitört a káosz!
Tarantula marta meg az utasszállító pilótáját – kitört a káosz!
A gép kényszerleszállást végzett Madridban.
Ezek is érdekelhetnek
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.