A per középpontjában a Ninja NeverStick Premium főzőedénykollekció áll, egy olyan edény- és serpenyőcsalád, amelyet a cég úgy hirdet, hogy a speciális gyártási eljárásának köszönhetően az edényekben gyakorlatilag sosem tapad le az étel. A SharkNinja szerint a serpenyőt több mint több mint 30 ezer Fahrenheitnek, azaz 16 ezer Celsius-foknál is nagyobb hőnek teszik ki az előállítása során, ez pedig "plazma kerámiarészecskéket" olvaszt a serpenyő felületére, "szuperkemény, texturált felületet hozva létre, amely a kiváló kötés érdekében összekapcsolódik exkluzív bevonatukkal". A hasonló, "hagyományos" tapadásmentes edényeket gyártásuk során átlagosan 480 fokon kezelik.
Márpedig a felperes, Patricia Brown szerint a rendkívül magas hőmérséklettel kapcsolatos, hangzatos állítás hamis, a cég pedig ezzel becsapja a vásárlókat, hogy előnybe kerüljön a versenytársakkal szemben. Brown - akiről eddig nem derült ki, hogy maga is az edénygyártó üzletágban dolgozik-e - a NASA által tudományosan elfogadott adatot idézi a per dokumentációjában, miszerint
a Nap fotoszférája „csupán” 4-6 ezer fokos, vagyis harmadakkora, mint amiben a SharkNinja szuperserpenyőjét edzik.
A fotoszféra a Nap általunk is látható, külső része, ahol a Földünket érő napsugárzás nagyrésze is keletkezik. Ez a réteg a napkorong felszínétől körülbelül 400 kilométeres magasságig terjed, átlagos hőmérséklete pedig körülbelül 5500 fok, de vannak ennél hidegebb (napfolt) és melegebb (fáklya) régiói is.
Emellett Brown azt is állítja, hogy a serpenyőnek ilyen hőmérsékletre való felmelegítése "fizikai képtelenség", mivel az alumínium 2470 Celsius-fokon gázneművé válik, gyakorlatilag elpárolog. A periratban arra is kitérnek, hogy a SharkNinja szerint a serpenyő csak 260 fokig sütőálló, amely a gyártási folyamat során használt állítólagos hőmérséklet fényében több mint érdekes.
A The Verge rámutat, hogy bár a SharkNinja állításai tényleg túlzónak tűnhetnek, a The Washington Post-ban megjelent régi cikkben mégis leírnak egy olyan eljárást, amely szerint a vállalat mégsem hazudik, és lehetséges, hogy a serpenyőt valóban képesek 16 ezer fokon kezelni a gyártási folyamatban. A 2002-ben megjelent írás egy Dániában kifejlesztett, akkoriban csúcstechnológiásnak számító eljárásról szól, amely során a titán és egy kerámia keverékét, amelyet 16 ezer fokra hevítenek, így atomjaik töltött részecskék felhőjévé - szaknyelven plazmává - bomlanak, majd szuperszonikus sebességgel érkeznek az alumínium serpenyő felületére, ahol közvetlenül a fémbe rögzülnek, ezzel rendkívül kemény, karcolásmentes felületet alkotva.
A SharkNinja ellen felhozott vádak ez alapján akár alaptalannak is bizonyulhatnak, a felperes szerint azonban a cég hangzatos, megtévesztő marketingtechnikát alkalmaz, amivel félrevezeti a vásárlókat, illetve, hogy növelje az - átlagosnál amúgy jóval drágább – termékei eladását.
(Borítókép: SharkNinja)