Bezárták az egyetemet, a diákok helyett robotok vették át a diplomát

2020 / 04 / 07 / Bobák Áron
Bezárták az egyetemet, a diákok helyett robotok vették át a diplomát
A koronavírus sok szenvedést okozott a világnak, ugyanakkor néhány tekintetben pont azt hozta el, amit 2020-ban már egy világjárvány nélkül is elvártunk volna.

Itt van például a tokiói BBT üzleti főiskola, ami a kijárási korlátozások miatt nem tudta megtartani a hagyományos diplomaosztót. Mivel elhalasztani nem akarták, az egyetem azt találta ki, hogy a diákok helyett az avatárjaiknak adják át a diplomát, amit úgynevezett telepresence robotok használatával oldottak meg.

Az ANA Group által gyártott Newme (azaz "új én") típusú robotok képesek távirányítással közlekedni, a fejük helyén pedig egy táblagép van, így a diákok videochaten keresztül jelen tudtak lenni a saját diplomaosztójukon. Hogy tökéletes legyen az összhatás, a robotokat még hagyományos talárba is beöltöztették. A diplomaosztón így csupán az egyetem vezetőségének és néhány diáknak kellett jelen lennie, akik a robotokat irányították. A diákok kettessével vették át a diplomát, amikor pedig végeztek, egyszerűen átadták a robot testüket egy másik diáknak.

Telepresence robotok gyártásával és értékesítésével ma már számtalan cég foglalkozik, ám a mindennapi életbe még nem igazán találták meg az útjukat ezek az eszközök. Elsősorban a vállalati életben bukkantak fel, például virtuális konferenciákon, de az egészségügyi szektorban is találkozni velük, ahol többek között a betegekkel való konzultációra, idősek gondozására használják őket. A robotok ára igen széles skálán mozog, a kerekekkel is ellátott modellek 1000-4000 dollár közötti összegbe kerülnek, de egy helyben álló telepresence robotot ennél olcsóbban is lehet kapni.

A koronavírus közel sem csak az egyetemeken hozta el a robotizáció áttörését, a megfertőződés veszélyének csökkentése érdekében számtalan helyen vetették be a robotokat, legyen szó akár a betegek gondozásáról, akár a járókelők testhőmérsékletének az ellenőrzéséről, akár házhozszállításról.

Bár Japánban az elsők között bukkant fel a koronavírus, a Worldometer statisztikái szerint a szigetországban eddig nem terjedt el úgy a járvány, mint számos európai országban vagy az USA-ban: Március 6-ig mindössze 3654 esetet regisztráltak és 85-en vesztették életüket a COVID-19 miatt, igaz, az elmúlt napokban mind a fertőzések, mind a halálozások száma megugrott. Az ország miniszterelnöke, Abe Shinzo már február 27-én elrendelte az összes általános iskola, középiskola és egyetem bezárását, két héttel ezelőtt pedig az is kiderült, hogy az eredetileg július 24-én keződő tokiói olimpiát is elhalasztják egy évvel a járvány miatt.


Hello Szülő! Ha a gyereked nem tud valamit, akkor téged fog kérdezni. De ha te szülőként nem tudsz valamit, akkor kihez fordulsz?
A digitális kor szülői kihívásairól is találhattok szakértői tippeket, tanácsokat, interjúkat, podcastokat a Telekom családokat segítő platformján, a https://helloszulo.hu/ oldalon.
Hogyan válasszunk külföldi egyetemet? És mennyibe fog ez kerülni a családnak?
Hogyan válasszunk külföldi egyetemet? És mennyibe fog ez kerülni a családnak?
Repül már a vén diák. Hová? Hová?
Hogyan vélekednek a magyarok a net veszélyeiről – és kik a leginkább fenyegetettek?
Hogyan vélekednek a magyarok a net veszélyeiről – és kik a leginkább fenyegetettek?
Hogy áll a magyar lakosság generációkra bontva a kiberbiztonsághoz? – Erről szól az ESET rendkívül átfogó felmérése, amelyből olyan meglepő eredmények is kiderülnek, hogy kik a romantikus csalások legfőbb célpontjai, miközben az adott csoport nem is nagyon ismeri ezt a fenyegetést.
Ezek is érdekelhetnek
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.