A Gizmodón olvasható hír szerint az intézményben mindössze napi két órát kell hagyományos értelemben vett tanulással tölteni, ezt pedig egy mesterséges intelligencia irányítása teszik majd a diákok. A tananyagot olyan szervezetektől szerzik be, mint az IXL és az Európában is ismert Khan Academy. "Az Unbound Academy azon az elven alapul, hogy minden gyermek megérdemli a személyre szabott és lebilincselő oktatáshoz való hozzáférést. A technológia és az innovatív tanítási módszerek erejét felhasználva olyan környezetet teremtünk, ahol a diákok kiteljesedhetnek" - fogalmaz a pályázat.
"A hagyományos oktatási rendszer hosszú ideje nem hatékony és nem személyre szabott, ami csökkenti a tanulók lelkesedését – és ez így van az ipari forradalom óta.
Filozófiánkat, amelyet kétórás tanulási modellnek nevezünk, jelenleg az austini Alpha magániskolákban alkalmazzuk, és egy transzformatív megoldást kínál ezekre az általános problémákra. Az AI-technológia és a személyre szabott tanulás alkalmazásával a modell lehetővé teszi, hogy a diákok napi két órában elsajátítsák az alapvető akadémiai ismereteket, a fennmaradó iskolai időt pedig az élethez szükséges készségek fejlesztésére és személyes érdeklődési területeik felfedezésére fordíthassák" - folytatódik a szöveg. A hagyományos tantárgyakban nyújtott teljesítményüket egy mesterséges intelligencia elemzi, ami nem csak a válaszokra, de még azoknak az érzelmi töltetére is figyel, hogy a megfelelő nehézségű feladatokat adja fel, így elkerülje az unalmat vagy a frusztrációt. Az Unbound Academy állítása szerint így kétszer olyan gyorsan haladnak, mint a hagyományos iskolákban tanulók, kevesebb idő ráfordításával.
A maradék időben a gyerekek a pénzügyi tudatossággal, a személyes célok kijelölésével, vagy akár a nyilvános beszéddel kapcsolatban mélyíthetik el a tudásukat. Hogy a szerződéses iskolaként (ún. charter schoolként), azaz nem a megszokott módon, de mindenki számára nyitottan működő intézmény milyen sikereket fog így elérni, illetve milyen hatással van a diákok értelmi és érzelmi fejlődésére a modell, remélhetőleg a jövőben kiderül.
(Borítókép: Joshua Hoehne/Unsplash)