Ez a "rémálom-generátor" elmossa a valóság és a képzelet határát 2024 / 10 / 11 / Bobák Áron

Az elmúlt időszakot jellemző irtózatos generatív mesterséges intelligencia dömping miatt az ember sokszor hajlamos már csak legyinteni egy újabb hiperfejlett LLM-re vagy szenzációs képgenerátorra, de annak nagyon örülünk, hogy a Pika bejelentése mellett nem mentünk el egy legyintéssel. A stanfordi doktoranduszok által alapított cég nemrég mutatta be a videógenerátora legújabb, 1.5-ös verzióját, ami a Kling AI-jal vagy a RunwayML-lel szemben nem szövegekből kreál mozgóképeket, hanem a fotóinkból alkot egészen abszurd, rémálomszerű animációkat, mégpedig profi speciális effekteket megközelítő minőségben. A "pikaffectnek" nevezett effekteket regisztráció után bárki szabadon kipróbálhatja a havi 150, ingyenes kredit erejéig, amiből jónéhány tucat képet tudunk összelapítani, felrobbantani vagy éppen felfújni. Tapasztalataink szerint a funkció akkor működik a legjobban, ha a kép közepén egy jól körülhatárolható téma van, egy Flux minőségű képgenerátorral kombinálva pedig tényleg egészen minőségi eredményeket lehet kicsalni az MI-ből. Hogy mennyire, azt az alábbi videóban meg is mutatjuk.
Szextechnológiai innovációk, amiket már ma ki lehet próbálni
Szextechnológiai innovációk, amiket már ma ki lehet próbálni
A virtuális valóság ebben az iparágban például már nem is annyira virtuális.
Elkészült az első elektromágneses örvény-ágyú
Elkészült az első elektromágneses örvény-ágyú
A világon a legelső ilyen eszköz mögötti technológiát 30 éves elméleti munka előzte meg, és fánk alakú elektromágneses hullámokat hoz létre.
Ezek is érdekelhetnek
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.