Ez az alkalmazás ezerkétszáz kutatás alapján becsüli meg, hogy mikor fogunk meghalni

2024 / 12 / 03 / Pőcze Balázs
Ez az alkalmazás ezerkétszáz kutatás alapján becsüli meg, hogy mikor fogunk meghalni
Az élet egyik legfontosabb kérdése a halál, így nem érdemes meglepődni azon, hogy még a mobiljaink alkalmazás-piacterein is találni olyan appokat, amelyek megpróbálják megsaccolni, hogy mennyi időnk van még hátra.

Ezerkétszáztizenhét tanulmány, több mint ötvenhárommillió kutatási alany, tíz gigabájtnyi nyers adat, és persze az elmaradhatatlan mesterséges intelligencia - a készítők szerint ezekre alapozza a Death Clock, azaz Halálóra nevű alkalmazás a napra pontos, bár némi iróniával előadott becsléseit. A program "eléggé jelentős" előrelépés a hagyományos várhatóélettartam-táblázatokhoz képest, legalábbis Brent Franson programozó szerint.

Az ingyenesen letölthető app két és fél percnyi kérdőív-nyomkodás, majd némi gondolkodás után nekünk is kibökte a választ,

ha minden jól megy, akkor 2075. március 15-én, kilencven évesen fogok elhunyni, nagyjából huszonöt évvel később, mint arra a születésemkor átlagosan számítani lehetett. Legalábbis, ha nem változtatok a jelenlegi szokásaimon és a vérképemen, merthogy az alkalmazás például kíváncsi volt arra, hogy mennyit ülök, mennyi vizet és alkoholt iszom, vagy hogy mennyire gyakran eszem zöldséget és milyen magas a koleszterinszintem. Ha ezeken tudnék valamennyit javítani, öt évvel, azaz ötvenhét teliholddal és több mint kétszáz hétvégével tovább húznám, és olyan vidám lehetnék, mint az illusztrációkon sárkányt eregető kaszás.

És úgy tűnik, a fejlesztő is szeretne vidáman sárkányt eregetni, mert évi hetvenezer, akciósan csak harmincötezer forintot kér a tanácsaiért, amelyekkel nyújthatok az életemen. Bár azzal nem számol, hogy egy ekkora összeg kifizetése mekkora mentális, sőt, akár testi fájdalmat okozna nekem, így az előfizetéstől inkább eltekintettem.

Az alkalmazás androidra és iOS-re is letölthető a készítő honlapjáról, ám a Google Playben Magyarországon jelenleg még nem elérhető, így aki most azonnal szeretné megtudni a várható élettartamát, annak érdemes 3rd party alkalmazásboltokban (pl. APKPure) rákeresni az appra.

(Borítókép: Aron Visuals/Unsplash)


Hello Szülő! Ha a gyereked nem tud valamit, akkor téged fog kérdezni. De ha te szülőként nem tudsz valamit, akkor kihez fordulsz?
A digitális kor szülői kihívásairól is találhattok szakértői tippeket, tanácsokat, interjúkat, podcastokat a Telekom családokat segítő platformján, a https://helloszulo.hu/ oldalon.
Hogyan válasszunk külföldi egyetemet? És mennyibe fog ez kerülni a családnak?
Hogyan válasszunk külföldi egyetemet? És mennyibe fog ez kerülni a családnak?
Repül már a vén diák. Hová? Hová?
Hogyan vélekednek a magyarok a net veszélyeiről – és kik a leginkább fenyegetettek?
Hogyan vélekednek a magyarok a net veszélyeiről – és kik a leginkább fenyegetettek?
Hogy áll a magyar lakosság generációkra bontva a kiberbiztonsághoz? – Erről szól az ESET rendkívül átfogó felmérése, amelyből olyan meglepő eredmények is kiderülnek, hogy kik a romantikus csalások legfőbb célpontjai, miközben az adott csoport nem is nagyon ismeri ezt a fenyegetést.
Ezek is érdekelhetnek
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.