Ez az eszköz megoldhatná az okostelefonok egyik nagy problémáját, csak egyelőre nem létezik

2024 / 09 / 03 / Bobák Zsófia
Ez az eszköz megoldhatná az okostelefonok egyik nagy problémáját, csak egyelőre nem létezik
Az okostelefonokhoz készült érintőpad megváltoztatná a mobilozás élményét.

A dél-koreai Geontak Oh formatervező egyedi koncepciót mutatott be, ami, ha valódi termék lenne belőle, megkönnyítené az okostelefonok használatát és megoldhatná sokak problémáját a telefonok kijelzőjével kapcsolatban. Az egyre nagyobb méretű eszközökön való gépelés ugyanis kétkezes mutatvány, amit egy kézzel kivitelezni elég nehéz: mivel az ujjaink a telefon tartása miatt le vannak foglalva, ezért csak a rövidke hüvelykujj áll rendelkezésre az íráshoz vagy bármilyen más művelet elvégezéséhez. A nagy kijelző hátulütője, hogy egyes részeik elérhetetlenek lehetnek, amennyiben egy kézben tartjuk és használjuk a mobilt és, bár a problémát könnyű orvosolni, mégis kényelmetlenséget okozhat időnként az embernek.

Geontak Oh a megoldást egy okostelefon-egérben, pontosabban egy felcsatolható touchpadben látja, aminek révén a telefon hátoldalán lévő ujjakkal lehetne irányítani a készüléket. A Poinfra keresztelt eszköz kívülről egy egérre hasonlít, de valójában egy érintőpárna, amit a telefonok hátuljához rögzítve a mutatóujjal lehet használni, hogy egyszerűbbé váljon a görgetés. A kiegészítőt az elképzelés szerint bármikor le lehetne venni a mobilról, csak a használat idejére kellene csatlakoztatni, például MagSafe technológiával.

A Poinf egyszerű, de hatékony segítséget nyújtana a tervek szerint, de kérdéses, hogy például a gépelést mennyire lehetne megoldani az eszközzel, valószínűleg éppen ezt a folyamatot lassítaná és inkább görgetésre lehetne jól alkalmazni a touchpadet. A csatlakoztatás is akadályokba ütközhetne, mivel az eszközzel ellátott telefonok vaskosabbak, nehezebben tárolhatóak, így folyton le és fel kellene rakni rájuk a kiegészítőt. Oh koncepciója mindenesetre elméletben új módszert jelenthet a telefonhasználat élményének növelésére azok számára, akik a mobilt egy percre sem tudják letenni és ragaszkodnak a minél nagyobb kijelzős modellekhez.

A Poinf egyesek számára rendkívül hasznos, mások számára teljesen felesleges újításnak tűnhet, de az okostelefonokhoz készült kiegészítők tömkelegében láthattunk már ennél furcsább eszközöket is, amelyek a koncepcióból valósággá váltak: gondoljunk csak a 2016-ban megjelent Kissengerre vagy annak kínai utódjára, a távcsókológépre, amivel telefonon keresztül is lehetségessé válik a csókolózás videotelefonálás közben.

(Fotó: Geontak Oh)


A Google most igazán beszállt a hajlítható telefonok versenyébe
A Google most igazán beszállt a hajlítható telefonok versenyébe
A Google a Pixel 9 Pro Folddal egy olyan telefont tett le az asztalra, ami méretében és tömegében képes felvenni a versenyt a mai élmezőnnyel, erről pedig a berlini IFA kiállításon személyesen is meggyőződhettünk.
Az első zéta osztályú számítógép ezerszer lesz gyorsabb a mostani szuperszámítógépeknél
Az első zéta osztályú számítógép ezerszer lesz gyorsabb a mostani szuperszámítógépeknél
A japán Fugaku Next szuperszámítógép várhatóan ezerszer gyorsabb lesz a jelenlegi legerősebb gépeknél, és már nincs is olyan messze, hogy elkészüljön. A legnagyobb probléma az energiahatékonyság.
Ezek is érdekelhetnek
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.