Felbukkanása után két évvel megfejtették a kiotói meteor titkát

2020 / 01 / 23 / Perei Dóra
Felbukkanása után két évvel megfejtették a kiotói meteor titkát
Helyi idő szerint 2017. április huszonkilencedikén Kiotó felett egyszeriben felbukkant egy látványos tűzgömb. A csillagászok azóta kutatják a meteor származási helyét, ám most úgy tűnik, sikerrel jártak.

Kaszuga Tosihiro, a Kiotói Sangjo Egyetem és a Japán Csillagászati Obszervatórium munkatársa, a tanulmány egyik szerzője szerint az égitest pályája hasonlít a 2003 YT jelű Föld-közeli aszteroida által leírt pályára. - írja a SciTech Daily. Az úgynevezett kettős aszteroidáról ugyanis korábban nagy mennyiségű törmelék leszakadt, amiből a kutatók arra következtettek, hogy a kiotói meteor ugyancsak a 2003 YT-ről származik. Kaszuga szerint a meteorit az elkövetkező tízmillió évben veszélyes lehet a Földre nézve, leváló darabjai ugyanis elérhetik a felszínt. Alább láthatjuk a 2017-es kiotói tűzgömböt:

Mivel a tűzgömb a Nap körül kering, időről időre jelentősen felmelegszik. Ez mondhatni lökést ad a gömbnek, azonban a gravitáció és más tényezők megváltoztathatják mozgását. Amennyiben minden körülmény adott, különböző nagyságú darabkák válhatnak le az aszteroidáról. A leváló törmelék ideális esetben elég az atmoszférában - akárcsak a kiotói meteor -, ellenben a nagyobbak áthatolhatnak a légkörön. Kaszuga szerint ezért kiemelt fontosságú számukra az 2003 YT-t alaposabb tanulmányozása, hogy ezáltal jobban megértsék a lehetséges fenyegetést.

(Fotó: Needpix)


A kutatók szerint a féreglyukak folyamatosan megváltoztatják a valóságunkat titokban
A kutatók szerint a féreglyukak folyamatosan megváltoztatják a valóságunkat titokban
Mikroszkopikus méretű féreglyukak lehetnek a megoldásai a kozmológia jelenleg legfontosabb rejtélyeinek – ezek az apró téridőbeli struktúrák ugyanis segíthetnek megmagyarázni, hogy miért kezdett el gyorsulni az univerzum tágulása.
1111 napot töltött az űrben egy orosz űrhajós, de egy rekordot még így sem döntött meg
1111 napot töltött az űrben egy orosz űrhajós, de egy rekordot még így sem döntött meg
Oleg Kononyenko szeptember 23-án tért vissza a Földre, miután több mint egy évig tartózkodott egyhuzamban a Nemzetközi Űrállomáson.
Ezek is érdekelhetnek
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.