A Telexistence cég olyan avatár robotok gyártásával foglalkozik, amelyeket távoli irányítással működtethet a kezelője, így az általuk kivitelezett készletfeltöltési és rakodási munkákat nem csak a helyszínről, hanem bármilyen távolságból meg lehet oldani. A cég küldetése, hogy igazán közel hozzák egymáshoz a gépek és az emberek világát, és megalkossák azt a platformot, amely "felszabadítja az embereket a távolság és az idő kötelékei alól” - Yuichiro Hikosaka, a Telexistence egyik alapítójának elmondása szerint.
A Model-T robotokat VR-szemüveggel és haptikus kesztyűvel lehet irányítani és a FamilyMart bolthálózat egyik raktárhelyiségében már tavaly szeptemberben elkezdték tesztelni, hogy hogyan állja meg a helyét a való világ kihívásaival szembesülve. A gép egyelőre lassabb ugyan a humán munkásoknál, de cserébe kitartó, valamint akár egész nap képes dolgozni, ha közben kezelői váltják egymást. A Telexistence most bemutatta újabb, immár kevésbé rendhagyó külsejű rakodórobotját, ami már nem csak távoli irányítással, hanem a Gordon nevű mesterséges intelligencia rendszer segítségével is tudja végezni a feladatait. Az XR Scara szintén egy FamilyMart boltban állt szolgálatba, és az üdítőitalos polcok újratöltését végzi a raktárból: az MI felméri a készleteket és amennyiben hiányt érzékel, a gép máris újabb termékeket pakol ki a hátsó rakodóhelyiségben található darabokból. Ha valamilyen hiba csúszik a számításba és át kell venni az irányítást Gordontól, a gép telexistence módba is kapcsolható, vagyis egy dolgozó átmenetileg a bőrébe bújhat és befejezheti a megkezdett munkát.
A projekt Japán Gazdasági, Kereskedelmi és Ipari Minisztériuma által meghirdetett programhoz kapcsolódik, amely célul tűzte ki a robotok bevezetését a munka világába, illetve ennek előkészítését működő modellek tesztelésével. A FamilyMart hálózat a sikeres pilot fázis után több boltban is munkába állítja az XR SCARA-t.
(Fotó: Telexistence)
További cikkek a témában:
Nemsokára a fizikai munkát is home office-ban végezhetjük, az alteregóink dolgoznak majd helyettünk
Különös időszakok különös megoldásokat szülnek: Japánban már az árufeltöltőknek sem kell munkába járni, avatárokat használnak és otthonról, VR headsettel pakolják a polcokat. A telepresence végleg megváltoztathatja a világot, beleértve a fizikai munka világát is.
A teljes mozgásképtelenség sem akadály a munkavállalásban egy japán kávézóban
A Dawn Café egy tavalyi tesztidőszak után most hivatalosan is megnyílt és munkát biztosít azoknak, akik otthon, vagy akár egy kórházban mozgásképtelen állapotban töltik a napjaikat.
Bezárták az egyetemet, a diákok helyett robotok vették át a diplomát
Diplomaosztás, 2020.