Ahogy bevezetőnkben írtuk, a drón szárnyfesztávolsága hetvenkét méter, és kétszáhetven négyzetméternyi napelemes cella található rajta. Funkcióját tekintve az eszköz segítséget nyújthat a távközlésben, emellett folyamatosan monitorozza és adatokat gyűjt az időjárásról, valamint természetesen felderíti a terepet.
A drón tesztelése pilótákkal történik: a Skydweller szerint az első, 2021. áprilisi repülésük során magassági rekordot döntöttek a napelemes repülők kategóriájában azzal, hogy
a gép négyezer-nyolcszázhetvenöt méteres magasságba emelkedett.
A vállalat célja egy olyan automatizált, akár három hónapig is repülni képes drón fejlesztése, ami reményeik szerint legkésőbb 2022 elején már éles bevetéseknél is használható. A siker biztosítása érdekében az amerikai hadsereg ötmillió dollárral támogatta a projektet.
Érdekesség, hogy a mostani gép a Skydweller egy korábbi fejlesztésének, a Solar Impulse 2-nek a feljavított változata: előbbivel kerülte meg 2015-16 között a Földet André Borschberg és Bertrand Piccard. Az egy év és négy hónapig tartó utat tizenhét szakaszban tették meg Abu-Dzabiból indulva Ázsián át, a leghosszabb szakasz hétezer-kétszáztizenkettő kilométeres volt, és csaknem száztizennyolc órán át tartott.
(A fotó a Skydweller drónjának 2019-es tesztrepülésén készült, forrása: Aviation Today)