Hogyan lett a pesti filmrendezőből önellátó remete a Tisza-tó mellett?

2023 / 12 / 17 / Raketa.hu
Hogyan lett a pesti filmrendezőből önellátó remete a Tisza-tó mellett?
A Rakéta szerzői rendszeres vendégei a radiocafé 98.0 Kávézó a világ végén című műsorának. A legutóbbi adás középpontjában a "Jóreménység szigete" című film állt, ám előtte az új, szinte teljesen titkosított Messengerről beszélgetett a két műsorvezető, McMenemy Márk és Marvin, kollegánkkal, Pőcze Balázzsal.

A Meta ugyanis nemrég bejelentette, hogy minden, a Messengeren zajló, két fél közti beszélgetés és hívás alapértelmezetten titkosított lesz. Ez pedig újra életre hívta a vitát arról, hogy vajon a hatóságoknak bele kéne-e látniuk az összes chatbe, ha a szükség úgy kívánja, illetve, hogy van-e, legyen-e félnivalója annak, aki semmi illegálisról nem szokott beszélgetni, sem élőben, sem online.

A Kávézó a világ végén második felének a vendége Ljasuk Dimitry filmrendező volt, aki a koronavírus-járvány idején úgy döntött, hogy néhány hétre kivonja magát a forgalomból, és visszavonul gyermekkora egyik meghatározó helyszínére, egy Tisza-tavi apró kunyhóba. A hetekből hónapok lettek, az eleinte ügyetlenkedő "pesti srácból" pedig nagyszakállú, önellátó remete, aki környezetével tökéletes harmóniában élte lassúcska napjait. Ebből készült a "Jóreménység szigete" című film, ami először a mozikban, most pedig a Netflixen látható. Márk és Dimitry ember és természet kapcsolatáról, a filmek fontosságáról és a Tisza-tó jövőjéről beszélgettek.

(Borítókép: Dimitry Ljasuk/Unsplash)


Így lettek a szexuális játékszerekből digitális kütyük
Így lettek a szexuális játékszerekből digitális kütyük
Lassan már senkit sem lep meg, hogy egy intim segédeszköznek legalább olyan jól kell tudnia csatlakoznia a wifihez vagy egy telefonhoz, mint a viselőjéhez, használójához.
Ez a Kickstarter projekt robotot csinál az okostelefonodból
Ez a Kickstarter projekt robotot csinál az okostelefonodból
A világban egyre inkább a személyes felhasználásra szabott konzumer technológiák nyernek teret, ebben a kategóriában egyre nehezebb újat alkotni. A LOOI robot úttörő asztali „társnak” tűnik, amely kihasználja az okostelefonok képességeit, hogy fokozott interaktivitást és egy csipetnyi újdonságot kínáljon.
Ezek is érdekelhetnek
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.