Hogyan működhetne fenntarthatóan a világ tizedik legkisebb országa?

2023 / 12 / 02 / Raketa.hu
Hogyan működhetne fenntarthatóan a világ tizedik legkisebb országa?
A Rakéta szerzői rendszeres vendégei a radiocafé 98.0 Kávézó a világ végén című műsorának. A legutóbbi adás középpontjában Málta fenntarthatósági törekvései álltak, de a fekete péntek sötét oldaláról is beszélgetett a két műsorvezető, McMenemy Márk és Marvin, kollegánkkal, Pőcze Balázzsal.

Az Egyesült Államokban majdnem tízmilliárd, világszerte több mint hetvenmilliárd dollárt hagytak ott a vásárlók az internetes áruházakban a fekete pénteken, ami szemmel látható növekedés tavalyhoz képest. Pedig a hatalmasnak tűnő akciók előtt pont arról írtunk a Rakétán, hogy valójában már nem is minden esetben tudunk olyan óriásiakat spórolni ezen a napon. Marvin, Balázs és Márk, aki bevallotta, hogy egy porszívóval lett gazdagabb a Black Friday-nek köszönhetően, alaposan végigbeszélték, hogy hogyan próbálják megvezetni egyes áruházak a vásárlóikat, ahogyan azt is, hogy mi a baj a meggondolatlan, túlzó vásárlással.

A Kávézó a világ végén második felének a vendége Hangya Edina volt, aki a Máltai Idegenforgalmi Hivatal képviseletében mesélt arról, hogy az alig több mint félmilliós, mindössze háromszáztizenhat négyzetkilométeres miniállam hogyan küzd a kiszolgáltatottság ellen, hiszen egyelőre az élelem- és az energiaigényét is külső forrásokból kell fedeznie. Ugyanakkor terveik vannak már arra, hogy szél-, nap- és hullámerőművek segítségével önállóan biztosítsák az ott lakók életéhez szükséges energiát.

(Borítókép: Joseph Buhagiar/Unsplash)


Brazíliában már a cápákban is van kokain
Brazíliában már a cápákban is van kokain
Ez az első eset, hogy szabadon élő cápákban sikerült kimutatni a kokain maradványanyagait – súlyosbítja a helyzetet, hogy az összes vizsgált állatban megtalálták a kábítószer nyomait.
Átírhatja az élet keletkezését az óceán mélyén talált sötét oxigén
Átírhatja az élet keletkezését az óceán mélyén talált sötét oxigén
A bolygón a jelenleg ismert élethez szükséges az oxigén, ami biológiai úton keletkezett fény segítségével fotoszintézissel. Vagy mégsem? Egy mostani, döbbenetes felfedezés szerint az oxigén előállításához sem fényre, sem biológiai folyamatokra nincs feltétlen szükség. Az óceán mélye olyan titkát fedte fel, ami mindent megkérdőjelez.
Ezek is érdekelhetnek
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.