Holdjárót és spektrométert küldene egy magyar cég a Holdra, csak nem olyan könnyű eljutni oda

2024 / 02 / 11 / Raketa.hu
Holdjárót és spektrométert küldene egy magyar cég a Holdra, csak nem olyan könnyű eljutni oda
A Rakéta szerzői rendszeres vendégei a radiocafé 98.0 Kávézó a világ végén című műsorának. Az első februári adás középpontjában az űrkutatásban rejlő lehetőségek, illetve a magyarok lehetséges szerepei álltak, de az Apple Vision Próról is beszélgetett a két műsorvezető, McMenemy Márk és Marvin, kollegánkkal, Pőcze Balázzsal.

A Rakétán többször beszámoltunk az Apple legújabb, szándékaik szerint a "térbeli számítástechnika" korszakát megnyitó VR-szemüvegéről, a Vision Próról. Azt már korábban is tudtuk, hogy akadnak gondok a forradalminak szánt kütyüvel, de most Márk, Marvin és Balázs részletesen megbeszélték, hogy miért tartanak a Vision Prótól az első tesztek alapján.

Az adás második felében az űrkutatásban rejlő lehetőségekről, a holdi expedíciók céljáról beszélgettek a műsorvezetők Dr. Pacher Tibor fizikussal, a Puli Space Technologies alapítójával. A Puli egy olcsó, könnyű, egyedülálló mobilitási képességekkel rendelkező holdjáró, valamint egy neutron spektrométer fejlesztésén dolgozik a holdi vízjég-erőforrások felfedezéséhez, illetve holdfelszíni hasznosításához. Dr. Pacher Tibor erről is beszélt, ahogyan arról is, hogy hogyan lehetséges, hogy a hatvanas években már úgy járt az emberiség a Holdra, mint a Balatonra, most mégsem sikerül egyik nemzetnek sem embert küldeni égi kísérőnk felszínére.

(Borítókép: Neven Krcmarek/Unsplash/Rakéta.hu)


Így lettek a szexuális játékszerekből digitális kütyük
Így lettek a szexuális játékszerekből digitális kütyük
Lassan már senkit sem lep meg, hogy egy intim segédeszköznek legalább olyan jól kell tudnia csatlakoznia a wifihez vagy egy telefonhoz, mint a viselőjéhez, használójához.
Olyasmiket írtak a felhasználók Hszi Csin-pingről, hogy rögtön betiltották a Facebook appjait Kínában
Olyasmiket írtak a felhasználók Hszi Csin-pingről, hogy rögtön betiltották a Facebook appjait Kínában
A Facebook anyavállalatához, a Metához tartozó WhatsApp és Threads mellett a Telegram és a Signal is eltűnik Kínában az App Store-ból, miután a Kínai Kibertér-felügyelet "nemzetbiztonsági kockázatot" látott azokban.
Ezek is érdekelhetnek
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.