5K-s felbontású VR-szemüveget mutatott be a HTC

2021 / 05 / 12 / Bobák Áron
5K-s felbontású VR-szemüveget mutatott be a HTC
Bár a HTC az eladott készülékek számát tekintve jókora lemaradásban van a konkurens Oculushoz és Sonyhoz képest, az biztos, hogy ha a VR-szemüvegek képminőségéről van szó, a tajvani gyártó köröket ver a konkurenciára. Ez a kedden bemutatott Vive Pro 2-vel sem fog megváltozni, ami az árát tekintve egy egészen más ligában játszik, mint az Oculus Quest 2 vagy a PSVR, a gyártó szerint pedig annyira jó a képminősége, hogy azzal a VR-szemüvegek egyik legnagyobb hátrányát, a mozgásbetegséget is orvosolja.

Hogy ez így van-e, azt egyelőre nem tudjuk, de az biztos, hogy a technikai leírása alapján a Vive Pro 2 valóban a maximumot hozza, amit ebben a kategóriában ma nyújtani lehet. A látványról két 2448x2448 pixeles felbontású, 120Hz-es képfrissítésű LCD panel gondoskodik, vagyis a szemüveg összességében 5K-s felbontásra képes. A HTC a Vive Pro 2-ben kétrétegű lencséket használt, amelyek ennek a megoldásnak köszönhetően 120 fokos látószöget biztosítanak, a képminőségről pedig egy újfajta RGB szubpixel technológia gondoskodik. A gyártó állítása szerint ezzel nem csak a mozgás közben fellépő elmosódást (és a részben ebből fakadó mozgásbetegséget) sikerült megoldani, de az úgynevezett screen-door hatásnak is búcsút mondhatunk, vagyis a pixeleket elválasztó vonalak egyáltalán nem látszanak az új szemüvegnél.

Az elődjéhez hasonlóan természetesen ebből a szemüvegből sem maradt ki a beépített, három dimneziós térhangzást lehetővé tevő hangszóró, emellett a HTC szerint a szemüveg kényelmesebb lett, és a súlyeosztása is jobb, mint a korábbi modelleké.

Ahogy a bevezetőben már utaltunk rá, a Vive Pro nem lesz olcsó, a június 4-n érkező (és már most is előrendelhető) szemüveg önmagában is 819 euróba kerül, de a két bázisállomást és két kontrollert is tartalmazó csomaggal az ára máris 1400 eurónál van. Komolyabb gémerek ezt az árat még könnyedén feljebb tudják tornászni, a szemüveghez többek között kapható a vezeték nélküli használatot lehetővé tevő Wireless Adapter (408 euró), valamint a márciusban bemutatott Facial Tracker (139 euró) és Vive Tracker 3.0 (139 euró) is, így a teljes csomag ára akár a 2000 eurót (750 ezer forint) is átlépheti.

A Vive Pro 2 használatához emellett szükségünk lesz egy erősebb PC-re is, igaz, a HTC igyekezett megoldani, hogy a készülék minden olyan számítógéppel működjön, amelyek az első Vive Próval is elboldogultak. Ennek érdekében az AMD-vel és az Nvidiával összedolgozva sikerült megoldaniuk, hogy a Display Screen Compression technológiával a Vive Pro 2 DisplayPort 1.2-vel is kompatibilis legyen. A minimum rendszerkövetelmény a Vive Pro 2 termékoldala alapján Intel Core i5-4590 és AMD Ryzen 1500 processzornál, 8 GB RAM-nál valamint Nvidia GeForce GTX 1060 és AMD Radeon RX 480 GPU-nál kezdődik, de persze ha a legmagasabb felbontással és/vagy képfrissítéssel szeretnénk használni a Vive Pro 2-t, akkor ennél erősebb hardverre lesz szükségünk.

(Gizmodo, Pocket-lint)

További cikkek a témában:

A virtuális valóság már nem is annyira virtuális A Varjo egy lépéssel közelebb visz minket a Mátrix utópisztikus világához.

Jövőre érkezhet az Apple VR-szemüvege A rendkívül fejlett és rendkívül drága VR-sisakból jó, ha naponta egy darabot eladnak majd boltonként.

Új, továbbfejlesztett VR-sisak érkezik a PlayStation 5 mellé, mely orvosolja az előd egyik legnagyobb problémáját A Sony bejelentése nyomán új VR-sisak várható az új generációs konzol mellé: szebb, jobb és okosabb, és híján van az előd egyik legidegesítőbb problémájának.


Továbbra is hódít a párját ritkító hungarikum, ami a jövő tudósait és művészeit adja a világnak
Továbbra is hódít a párját ritkító hungarikum, ami a jövő tudósait és művészeit adja a világnak
Az Országos Tudományos Diákköri Tanács (OTDT) által szervezett Országos Tudományos Diákköri Konferencia (OTDK) sok évtizedes hagyománya mára széles körű népszerűséget ért el, és fontos kiindulási pont lehet a hazai és határon túli tehetségek számára a jövőbeli karrierjük felé vezető úton. A 2025-ös, 37. konferencia előtt az OTDK céljáról és működéséről Prof. Dr. Szendrő Péter örökös elnök úrral és dr. Cziráki Szabinával, az OTDT titkárával beszélgettünk.
Radioaktív szivárgás Európa legnagyobb reaktorában!
Radioaktív szivárgás Európa legnagyobb reaktorában!
Az incidens a finnországi Olkiluoto 3 atomerőműben történt, Európa legnagyobb és a legerősebb reaktora.
Ezek is érdekelhetnek
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.