Így fest a Föld a NASA aszteroidafigyelő szondájáról

2022 / 10 / 27 / Felkai Ádám
Így fest a Föld a NASA aszteroidafigyelő szondájáról
Kicsik és magányosak vagyunk onnan, ahonnan Lucy néz minket.

A tavaly fellőtt, aszteroidafigyelő szonda, a Lucy útja nem volt épp zökkenőmentes, sőt menetközben még a misszió célját is módosították, mint arról mi is beszámoltunk:

Újabb holdat fedeztek fel, amit a NASA problémás űrszondája meglátogat A Lucy misszió egy meghibásodás miatt nehezen indult, de a szonda végül működőképesnek bizonyult és öt évvel a célhelyszínre való érkezése előtt máris módosultak a küldetésének tervei.

Legutóbb viszont a Lucy nem aszteroidákat fényképezett, hanem a bolygónkat, méghozzá egy műszer-beállítási felvételsorozat részeként. A fotó 2022. október 15-én készült a Földről 620 000 km távolságból.


(Kép: NASA/Goddard/SwRI)

A kép Lucy Terminal Tracking Camera (T2CAM) rendszerével készült – írja a NASA –, amely felelős az aszteroidák követéséért. A T2CAM rendszert a Malin Space Science Systems tervezte, építette és tesztelte; A Lockheed Martin integrálta a T2CAM-okat a Lucy űrszondába, és működteti azokat. A kép majdnem teljesen koromfekete, azon a jobb szélen a Föld, a bal szélen pedig halványan a Hold látható.

A Lucy háromszor fogja megközelíteni a Földet útja során, hogy bolygónk gravitációs vonzását felhasználja az utazásához – a fenti kép a három közül a legelső átrepülés során készült. Ezek az átrepülések segítenek egyébként Lucy-nak, hogy elérje azt a sebességet, amire szüksége van ahhoz, hogy elérje célját, a trójai aszteroidákat. A 12 éves utazás alatt a Lucy rekordszámú aszteroidával találkozik majd, és tanulmányozhatja őket – így feltárva a Naprendszer kialakulásának a titkait.

Halványkék Pötty: a legtávolabbi kép, amely a Földről készült A fényképész a Voyager 1 volt, az első ember alkotta objektum, amely kilépett a csillagközi térbe.

Habár a fenti kép talán érzékelteti, hogy bolygónk mennyire törékeny és magányos, és még hű társa, a Hold is rettentő messze van tőle, nem ez a legtávolabbi kép, ami a planétánkról készült. A „Halványkék Pötty” néven elhíresült felvételről a fenti cikkünkben írtunk, és tőlünk 6 milliárd km távolságra készült.


Az Alpokban kirándult, 280 millió éves elveszett világot fedezett fel
Az Alpokban kirándult, 280 millió éves elveszett világot fedezett fel
Olyan ősi ez az ökoszisztéma, hogy még a dinoszauruszok előtti időből származik.
Ekkor és így halnak ki az emlősök – Köztük mi is
Ekkor és így halnak ki az emlősök – Köztük mi is
Egész váratlan dolog nyír majd ki minket (ha addig minden mást megúszunk): egy új szuperkontinens, a Pangea Ultima. Időpontra is van ötlet.
Ezek is érdekelhetnek
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.