A Samsung Electronics kijelzőket gyártó leányvállalata több újdonságot is bemutatott a Los Angeles-i szakmai kiállításon, amelyek közül az egyik egy feltekerhető kijelző volt. Bár kereskedelmi forgalomban kapható okostelefonban ez a technológia egyelőre nem jelent meg, ahogy azt a Motorola prototípusánál is láthattuk, koncepciószinten már egészen meggyőző megoldásokat is lehet látni, így nem elképzelhetetlen, hogy a gördíthető kijelzők már a következő években elkezdik leváltani a hajlítható paneleket. A Samsung a Display Weeken egy olyan kijelzőt mutatott be, amelynek hosszúsága 49 valamint 254,4 milliméter között állítható, ami azt jelenti, hogy egy ilyen kijelzővel ellátott készülék a Galaxy Foldhoz hasonlóan hagyományos telefonként és táblagépként is használható lenne. A feltekerhető megoldás nagy előnye ugyanakkor, hogy a kijelző sokkal nagyobb lehet, mint a hajlítható paneleknél, a Full HD felbontású Rollable Flex például 12,9 colos képátlót tesz lehetővé, ami jóval nagyobb, mint a mai hajlítható készülékek kijelzője.
Szintén izgalmas megoldás a Flex In & Out névre keresztelt kijlező, ami a hagyományos, hajlítható OLED-ek funkcionalitását szélesíti ki azzal, hogy mindkét irányba hajlítható.
Nem ennyire futurisztikus, de legalább ugyanolyan hasznos a Samsung Display által bemutatott másik koncepció, a Sensor OLED Display. Ez egy olyan, 7,5 colos, 2160x1768 felbontású kijelzőt takar, ami integrálva tartalmazza mind az ujjlenyomat-olvasót, mind a szívritmust és a vérnyomást mérő szenzort, emellett a felhasználó stressz-szintjét is képes mérni. A panel nagy előnye, hogy a Samsung állítása szerint a kijelzőn bárhol képes érzékelni az ujjlenyomatunkat, így elméletben jóval pontosabban működhet, mint a mai kijelzőbe épített ujjlenyomat-olvasók.
Ennél is érdekesebb talán, hogy a kijelző elméletben a vérnyomást is képes mérni; erre ma még az okosórák közül is csak néhány képes, telefonoknál pedig ilyen funkciót hiába is keresnénk. A The Verge beszámolója szerint a Sensor OLED Display a fény váltakozását érzékeli, amelyet az ujjainkban található vérerek összehúzódása és elernyedése okoz, és ez alapján számolja ki a vérnyomást. A gyártó szerint a technológia a legpontosabban akkor működik, ha mindkét kezünkkel és két ujjal végezzük a mérést, de alapvetően egyetlen ujjal is használható.
Arról egyelőre nem tudni, hogy a fenti technológiákat mikor láthatjuk viszont kereskedelmi forgalomba szánt termékekben is, de mivel a Samsung Display számos gyártót szolgál ki, még az is elképzelhető, hogy nem egy Samsung készülék lesz az első, amiben ezek a megoldások megjelennek.