Kína novemberben fellövi az első űrbányász robotot

2020 / 09 / 26 / Justin Viktor
Novemberben újra útjára indulhat a Hosszú Menetelés kínai rakéta fedélzetén az első űrbányász robottal, melyet a pekingi Origin Space magánvállalat juttat az űrbe.

Bányaviták

Ahogy nemrég mi is beszámoltunk róla a világűrben található természeti erőforrásokhoz való hozzáférés komoly viták kereszttűzében áll. Az űrbéli erőforrások kiaknázása ellentmondásos, minden nemzet mást gondol róla, míg a tudósin nagyjából egyöntetűen azon az állásponton vannak, hogy Naprendszerünkben kerülni kellene a Földön annyi véres háborút kiváltó rossz gyakorlatokat. 

Ez persze nem jelent sokat a jelenlegi és a néhai szuperhatalmaknak, akik egymást túllicitálva igyekeznek jóelőre lefoglalni, magukénak deklarálni a Naprendszer azon bolygóit, az aszteroidáit, holdait, melyekre elsőként juttatnak el el az ott található erőforrások kitermelésére és hazaszállítására alkalmas berendezéseket. 

NEO-1

A kínai Origin Space rakétájának fedélzetén található űrbányász robot a NEO-1 névre hallgat, és nem aszteroidákon bányászik majd - számolt be róla az IEEE Spectrum. “Ehelyett a bejelentés szerint egyfajta technológiai demonstrátor szerepét fogja betölteni, keringési manővereket végez, szimulálja egy apróbb űrbéli objektum elfogását, vizsgázik űrhajó-felismerésből és azonosításból valamint irányításból is” -mondta Yu Tianhong, az Origin Space társalapítója.

A jövő évben mindenesetre Kína egy “kis Hubble” becenevű optikai űrteleszkópot is pályára állít majd, melynek feladata a potenciálisan űrbányászatra alkalmas helyszínek felderítése és kijelölése lesz.

(Forrás: Futurism Kép: Pixabay)


Szextechnológiai innovációk, amiket már ma ki lehet próbálni
Szextechnológiai innovációk, amiket már ma ki lehet próbálni
A virtuális valóság ebben az iparágban például már nem is annyira virtuális.
1111 napot töltött az űrben egy orosz űrhajós, de egy rekordot még így sem döntött meg
1111 napot töltött az űrben egy orosz űrhajós, de egy rekordot még így sem döntött meg
Oleg Kononyenko szeptember 23-án tért vissza a Földre, miután több mint egy évig tartózkodott egyhuzamban a Nemzetközi Űrállomáson.
Ezek is érdekelhetnek
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.