Az Etna kitörését közepes erősségű földrengés kísérte Szicíliában

2020 / 12 / 22 / Justin Viktor
Az Etna kitörését közepes erősségű földrengés kísérte Szicíliában
Kitört az Etna, Szicília vulkánja, ma este 21.27-kor a szigetet a Richter skála szerinti 4,4-es erejű földrengés rázta meg. A tíz másodpercig tartó rengéseket Palermóban, Cataniában, Szirakúzában és Ragusában is érezni lehetett.

Mozgó bútorok

A rengések epicentruma a tenger alatt, mintegy 30 kilométer mélységben, Santa Croce Camerina és Gela között, Ragusa tartományban lehetett. Syracuse-ban a bútorok is megmozdultak, és az emberek is megijedtek.

Ragusa polgármestere, Giuseppe Cassì elmondta, hogy károkról még nem érkeztek jelentések. Licata-ban polgárok százai hagyták el az otthonaikat autóval és gyalog vonultak az építményektől távol eső terekre. Sok autó gyűlt össze a SanGiorgio bevásárlóközpont parkolójában is.

"Félünk" - mondták a megkérdezettek "Ma este nem megyünk haza"

Lávaszökőkút

A vulkán már egy ideje aktív, tegnap és ma a kora reggeli órákban, helyi idő szerint hajnali 2 óra után az Új-SE kráter fokozódó strombolikus aktivitást mutatott a fő szellőzőből (az úgynevezett nyeregnyílásból), valamint kisebb mértékben a keleti csúcs nyílásából. Ez a tevékenység tovább nőtt, amíg reggel 5 óra körül lávaszökőkút tört fel, ami nagyjából egy óráig tartott.

vulkán már december 13-án kitört, az eseményt akkor a Richter skála szerinti 2,7-es erősségű földrengés előzte meg.

(Forrás: LaRepublica, Telex Kép: Twitter)

Ez is érdekelhet:

Amelyik vulkán már suttog, előbb-utóbb üvölteni is fog. A gépi tanulás beszédfelismeréssel segíthet Bármilyen furán is hangzik, de az emberi beszédnek és a szeizmikus jeleknek közös tulajdonságaik is  vannak, így akár a beszédfelismerési technikákat is lehetséges alkalmazni a vulkánok viselkedésének előrejelzésére, és a kitörések megjóslására.

A pikkelyes lábú csiga tengermélyi vulkánokban él, és ott rejtegeti a modern páncélok titkát A három rétegű vasházban lakó csiga csak röhög a bepróbálkozó rákokon, és még a fehéren izzó vulkáni kürtőket is túléli, bár lehet, hogy minket már nem fog. A 2001-ben felfedezett faj az Indiai-óceán mélyén található hidrotermális kürtőkön csatangol és sajnos ez az első olyan mélytengeri állat, amelynek otthonát elpusztíthatja a mélytengeri bányászat.

Épen maradt agysejteket találtak egy 2000 éves Herculaneumi koponyában A megüvegesedett agyszövet egy fiatal férfi maradványaiból került elő, aki 79-ben veszítette életét, a Vezúv híres kitörése alatt.


Brazíliában már a cápákban is van kokain
Brazíliában már a cápákban is van kokain
Ez az első eset, hogy szabadon élő cápákban sikerült kimutatni a kokain maradványanyagait – súlyosbítja a helyzetet, hogy az összes vizsgált állatban megtalálták a kábítószer nyomait.
Átírhatja az élet keletkezését az óceán mélyén talált sötét oxigén
Átírhatja az élet keletkezését az óceán mélyén talált sötét oxigén
A bolygón a jelenleg ismert élethez szükséges az oxigén, ami biológiai úton keletkezett fény segítségével fotoszintézissel. Vagy mégsem? Egy mostani, döbbenetes felfedezés szerint az oxigén előállításához sem fényre, sem biológiai folyamatokra nincs feltétlen szükség. Az óceán mélye olyan titkát fedte fel, ami mindent megkérdőjelez.
Ezek is érdekelhetnek
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.