Már nem sokáig néz ki így a kínai űrállomás

2023 / 07 / 30 / Bobák Zsófia
Már nem sokáig néz ki így a kínai űrállomás
Újabb felvételeken mutatták be a Föld körül keringő kínai űrállomást, amelyet hamarosan módosítanak.

Kína első állandó űrállomása, a Tienkung 2022 novemberében érte el teljes nagyságát, ekkor csatlakozott a második tudományos modul, a Mengtien, a már korábban felküldött Ventienhez és a központi egységhez, a Tienhóhoz. Az állomáson jelenleg a Sencsou-16 misszió tagjai tartózkodnak fél évig tartó missziójukat töltve és köztük van az első kínai civil taikonauta, Kuj Hajcsao professzor is. Az űrállomás részben még az előkészítés fázisában tart, de a szerelési feladatok és űrséták mellett tudományos kísérleteket is végeznek a küldetés résztvevői és a nemzetközi együttműködés előtt is nyitva áll a Tienkung, ahol az ISS-hez hasonlóan több nemzet képviselői is végezhetik tudományos munkájukat.

Az elkövetkező 10-15 évben legalább 1000 kísérletet terveznek megvalósítani az űrállomáson, közülük jelenleg 60 projekt fut, amelyek keretében többek között a rakétahajtóművekhez keresnek fejlett anyagokat. A Föld körül keringő Tienkungról a kínai űrügynökség több alkalommal is mutatott be felvételeket, de az állomás nem is olyan sokára új formát kap: a platformot ugyanis modulárisra tervezték és összesen 50 fajta konfigurációban lesz használható a jövőben. A változtatásokat a CGNT beszámolója szerint már néhány hónap múlva kivitelezik, így a jelenlegi három modult és csatlakozó három űrhajót új összeállítás válthatja fel.

(Fotó: CGNT)


Szextechnológiai innovációk, amiket már ma ki lehet próbálni
Szextechnológiai innovációk, amiket már ma ki lehet próbálni
A virtuális valóság ebben az iparágban például már nem is annyira virtuális.
1111 napot töltött az űrben egy orosz űrhajós, de egy rekordot még így sem döntött meg
1111 napot töltött az űrben egy orosz űrhajós, de egy rekordot még így sem döntött meg
Oleg Kononyenko szeptember 23-án tért vissza a Földre, miután több mint egy évig tartózkodott egyhuzamban a Nemzetközi Űrállomáson.
Ezek is érdekelhetnek
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.