Bár az LG tavaly augusztusban úgy konferálta fel PuriCare Wearable Air Purifier ventilátoros arcmaszkját, hogy kis idő múlva mindenki ilyet visel majd, a várt áttörés csak nem érkezett el.
Ám úgy tűnik a vállalatot ez sem tartotta vissza attól, hogy elkészítse a maszk továbbfejlesztett változatát. Melynek tervezésekor egyrészt megpróbálták kijavítani elődjének hátrányait, hiányosságait: így az eszköz többek között kisebb és könnyebb légzést segítő motort kapott. (Hiszen enélkül elég nehéz lenne a cserélhető HEPA-filterein át levegőt venni.)
A másik változtatás az új generációs okosmaszk praktikusságát érinti, ugyanis ezúttal kapott egy beszédsegítő kihangosítórendszert is, így a maszk belsejébe mikrofon, a külsejére pedig hangszórók kerültek. Erre szükség is volt, tekintve, hogy a felhasználói visszajelzések alapján az első okosmaszk olyannyira eltompította a beszélő hangerejét, hogy szinte kiabálnia kellett, hogy - akár személyesen, akár telefonon - megértethesse magát beszélgetőpartnereivel.
Noha az új modell kinézetre továbbra sem tűnik könnyűnek, fejlesztői szerint a látszat csal:
annak súlya ugyanis mindössze kilencvennégy gramm, míg az ezer mAh-es akkumulátora továbbra is nyolc óra folyamatos működést biztosít.
Ilyenkor mindig nagy kérdés, hogy vajon mennyit kér majd az LG a maszkért, ám erről egyelőre nem közöltek információt. Annyi biztos, hogy elsőként a thaföldi közönség próbálhatja ki augusztustól.
Szintén fontos információ, hogy a pletykák ellenére a vállalat nem állítja, hogy az okosmaszk védelmet nyújtana a koronavírus ellen, mivel erre nincs tudományosan alátámasztott bizonyíték. Noha elméletileg a beépített HEPA-szűrő hatékonysága miatt nagy számban fenn kellene akadnia rajta a vírus részecskéinek, hivatalos bejelentés sosem érkezett arról, hogy az új generációs maszk száz százalékos védelmet nyújt a koronavírussal szemben.
(Fotó: Yanko Design)