A Solana blokkláncon alapuló Neon újítása, hogy az automatáknál - ahogy magán a piactéren is - fiat pénzzel, vagyis lényegében bármilyen bank- vagy hitelkártyával fizethetnek a vásárlók, így az NFT-ik sokkal szélesebb réteg számára elérhetőek, mint a többi nem helyettesíthető token, amiket jellemzően csak etherereummal vagy más kriptovalutával lehet megvásárolni. Ahogy arra a hírről beszámoló Decrypt.co felhívja a figyelmet, az Egyesült Államokban csupán a lakosság 16%-a rendelkezik valamilyen kriptovalutával, míg bank- vagy hitelkártyája nagyjából a lakosság 80%-nak van.
A Neon automatáiból jelenleg kétféle NFT-t lehet vásárolni, ezek közül az egyik a Project Color névre hallgat, míg a másik sorozat Party Pigeons néven fut. Utóbbi NFT-k egységesen 420,69 dollárba, vagyis nagyjából 132 ezer forintba kerülnek, és a Project Color sorozat képeinek az ára is hasonló nagyságrendről indul. A csavar a dologban, hogy a vásárló nem tudhatja pontosan, hogy mit fog kapni a pénzéért. Az automatából vásárlók csupán a sorozatot választhatják ki, a fizetés után pedig egy cigisdobozszerű tasakot kapnak, és az ebben található QR-kód beolvasásával juthatnak hozzá az NFT-jükhöz.
Jordan Birnholtz, a Neon társalapítója a Decrypt.co-nak úgy nyilatkozott, hogy az automatával szeretnék demisztifikálni az NFT-vásárlást és megmutatni az embereknek, hogy mennyire egyszerűen támogathatják a digitális művészeket. Mivel a New York-i automata beváltotta a hozzá fűzött reményeket, a Neon úgy tervezi, hogy nyárra több városban is megjelennek az automatáik, amelyeket a művészek szélesebb rétegei előtt is megnyitnak, így a jövőben sokkal többféle alkotásból lehet majd választani.
(Fotó: Neon)