Itthon is kapható lesz a OnePlus hajlítható kijelzős telefonja

2023 / 10 / 21 / Bobák Áron
Itthon is kapható lesz a OnePlus hajlítható kijelzős telefonja
A Samsung, a Huawei és a Honor után a OnePlus a negyedik olyan gyártó, amelynek a táblagéppé szétnyitható telefonja Magyarországon is megvásárolható lesz. A OnePlus Open nem lesz olcsó, de mindent tud, amit egy hajlítható telefontól elvárhatunk.

A OnePlus csütörtökön mutatta be a márka történetének első hajlítható telefonját, amely tulajdonképpen a szintén ugyanazon a napon bemutatott Oppo Find N3 átcímkézett változata. A két készülék között egy jelentős különbség mégis akad, hiszen amíg az Oppo az első két táblagéppé alakítható telefonját nem hozta be az európai piacra - és ez egyelőre a Find N3-nál is kérdéses -, a 2021 óta az Oppo almárkájaként funkcionáló OnePlus-nál mondhatni természetes, hogy a készülék Európában, így pedig Magyarországon is kapható lesz.

Akik ugyanakkor az Oppo eddigi hajtogatható telefonjaihoz hasonló készülékre számítottak, azoknak kicsit csalódniuk kell. Az Oppo Find N2 egyik legjellegzetesebb tulajdonsága volt, hogy a konkurenciánál jóval kisebb méretekkel rendelkezett. Ez a saját tapasztalataink szerint a gyakorlatban egy kifejezetten kényelmesen kezelhető telefont eredményezett, ami ennek ellenére rendelkezett mindazokkal az előnyökkel, amiket egy táblagéppé szétnyitható telefon nyújthat. Az utód ezzel szemben jóval nagyobb lett, így a Find N3 és a OnePlus Open méreteiben már nem sokban különbözik a Samsung Galaxy Fold 5-től és a Honor Vs-től. A Telefon összehajtva 11,7 mm vastag, ami azt jelenti, hogy a megjelenésekor ez lesz a legvékonyabb Magyarországon kapható hajlítható telefon, ami 153,4 x 73,3 milliméteres méreteivel és 239 grammos tömegével tényleg csak a vastagságában különbözik egy hagyományos csúcskategóriás okostelefontól.

Bár a dizájnban történő radikális változást minden bizonnyal üzleti szempontok indokolták, a statisztikákat böngészve nem egyértelmű, hogy az Oppónál miért döntöttek a redizájn mellett: a gyártó az idei év első negyedévében már 27%-os részesedéssel rendelkezett Kínában a hajlíthatók piacán, amivel a Huaweijel és a Samsunggal fej-fej mellett a legnagyobb gyártónak számítottak. Az eladásaikból értelemszerűen az olcsóbb, clamshell-dizájnú Find N2 Flip hozta a nagyobb részt, ami 17%-os részesedésével a legnépszerűbb hajlítható telefon volt a távol-keleti országban, ugyanakkor a maga kategóriájában a Find N2 is nagyon jól teljesített, hiszen 7,2%-os részesedésével csak egy hajszállal maradt el a hosszú évek óta piacvezető Huawei két tablet-telefonjától, utcahosszal megelőzve a Samsung Z Fold 4-et.

A OnePlus Open specifikációjára nem lehet panasz, hiszen apróságokat leszámítva (mint például a vízálló kialakítás, a vezeték nélküli töltés vagy a biztonsági üveg hiánya) az Open a gyári adatok alapján minden területen hozza, amit ma egy ultra prémium kategóriás telefontól elvárhatunk. A készülék előlapján egy 6,31 colos, LTPO3 technológiát használó, 2484x1116 pixeles felbontású OLED kijelzőt találunk, amely 120Hz-es maximális képfrissítésre képes, támogatja a HDR10+ és Dolby Vision HDR-szabványokat, a maximális fényereje pedig 2800 nit, vagyis a specifikáció alapján jelenleg az egyik legjobb minőségű kijelző a piacon. Ugyanez igaz a belül található kijelzőre is, ami 7,82 colos képátlóval rendelkezik, a felbontása pedig 2268x2240 pixel, emellett pedig minden más tekintetben megegyezik a külső kijelzővel. Ahogy az utóbbi adatból is látszik, a kijelző szétnyitva majdnem szabályos négyzet alakú, vagyis ebben a tekintetben a készülék valamit azért mégis megőrzött a Find N2 egyedi tulajdonságaiból.

A telefon a Qualcomm idei csúcslapkájával, a Snapdragon 8 Gen 2-vel érkezik, ami ugyan néhány hónap múlva már nem fog a legerősebbnek számítani, de a OnePlus Open teljesítményével feltehetőleg így sem lesznek gondok - pláne, hogy a készülékbe emellett 512 GB tárhely és 16 GB RAM került, utóbbi pedig az ultra prémium kategóriában is kiemelkedő adat.

A hajlítható készülékekre jellemző, hogy az (oldalanként) vékonyabb kialakítás miatt a hátlapi kamerarendszerük valamivel visszafogottabb, mint "normál" társaiké, ugyanakkor ha csak a gyári adatokból indulunk ki, akkor a OnePlus Open ebben is igencsak erős versenyzőnek számít: a telefon hátlapján egy 48 megapixeles főkamerát találunk a Sony legújabb szenzorával és optikai képstabilizátorral, a háromlencsés rendszert pedig egy 48 megapixeles nagy látószögű kamera és egy 64 megapixeles, 3x-os optikai zoommal és optikai képstabilizátorral ellátott telefotó kamera teszi teljessé. A telefon ugyan nem rendelkezik lézeres autofókusszal, és a videós képességei közül is hiányzik a 8K-s felbontás, ugyanakkor a kamerarendszer a saját kategóriájában így is igencsak izmosnak tűnik.

A OnePlus telefonja emellett is számos tulajdonsággal rendelkezik, ami egy mai drágább telefontól elvárható, többek között támogatja a legújabb, Wi-Fi 7-es adatátviteli szabványt, vezetékkel pedig 67 wattos teljesítménnyel tölthetjük.

A készülékre csütörtök óta lehet leadni előrendelést a OnePlus honlapján, készletről pedig október 27-től válik megvásárolhatóvá 1900 eurós áron, ami jelenlegi árfolyamon nagyjából 726 ezer forintnak felel meg.

(Fotó: OnePlus)


Hello Szülő! Ha a gyereked nem tud valamit, akkor téged fog kérdezni. De ha te szülőként nem tudsz valamit, akkor kihez fordulsz?
A digitális kor szülői kihívásairól is találhattok szakértői tippeket, tanácsokat, interjúkat, podcastokat a Telekom családokat segítő platformján, a https://helloszulo.hu/ oldalon.
Hogyan válasszunk külföldi egyetemet? És mennyibe fog ez kerülni a családnak?
Hogyan válasszunk külföldi egyetemet? És mennyibe fog ez kerülni a családnak?
Repül már a vén diák. Hová? Hová?
Hogyan vélekednek a magyarok a net veszélyeiről – és kik a leginkább fenyegetettek?
Hogyan vélekednek a magyarok a net veszélyeiről – és kik a leginkább fenyegetettek?
Hogy áll a magyar lakosság generációkra bontva a kiberbiztonsághoz? – Erről szól az ESET rendkívül átfogó felmérése, amelyből olyan meglepő eredmények is kiderülnek, hogy kik a romantikus csalások legfőbb célpontjai, miközben az adott csoport nem is nagyon ismeri ezt a fenyegetést.
Ezek is érdekelhetnek
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.