Az Oppónak van egy kisebb atombombája, de egyelőre nem dobták le Európában

2023 / 03 / 03 / Bobák Áron
Az Oppónak van egy kisebb atombombája, de egyelőre nem dobták le Európában
A barcelonai Mobil Világkiállításon lehetőségünk nyílt személyesen is kipróbálni az egyelőre csak Kínában kapható Oppo Find N2-t, ami ugyan jóval kisebb mint a többi, táblagéppé szétnyitható hajlítható kijelzős telefon, de ez egyáltalán nem tűnik hátránynak.

Nem kérdés, hogy az okostelefonok piacán az elmúlt években a hajlítható készülékek megjelenése jelentette a legnagyobb változást, ami régen látott kreatív energiákat szabadított fel a gyártókban. Amíg a hagyományos okostelefonok formatervében ma már csak nüansznyi különbségeket fedezhetünk fel, addig az új kategóriában egyelőre mindenki tapogatózik és igyekszik megtalálni a legpraktikusabb dizájnt, ami számtalan, egymástól radikálisan különböző megoldásban öltött testet: már a Samsung és a Huawei első ilyen telefonjainál is látszott, hogy egyáltalán nem magától értetődő, hogy hogyan is kell kinéznie egy hajlítható készüléknek, hiszen amíg a koreai gyártó két különálló (egy külső és egy belső) kijelzőt rakott a telefonjába, addig a Huawei például egy kijelzőt használt arra, hogy a telefonjukat okostelefonból táblagéppé lehessen alakítani. A dizájnharcba azóta más gyártók is beszálltak, a Xiaomi például egy olyan telefonnal, ami semmivel sem vastagabb, mint egy hagyományos okostelefon, míg a BBK Electronicshoz tartozó Oppo olyan készülékekkel, amik jóval kisebbek, mint a többi hajlítható kijelzős telefon.

Az európai felhasználók ebből a versenyből eddig persze elég keveset érzékelhettek, hiszen amíg Kínában mostanra tele vannak az elektronikai boltok polcai a táblagéppé alakítható hajlítható készülékekkel, addig a kontinensen eddig csak a Samsung valamint a Huawei készülékeit lehetett megvásárolni, akikhez éppen a közeljövőben csatlakozik a Huaweitől 2020-ban különvált Honor. Azt már eddig is lehetett tudni, hogy a Xiaomi egyelőre nem tervez hajlítható telefont hozni Európába, így ők a héten megrendezett barcelonai Mobil Világkiállításra sem hozták el az Mi Mix Fold 2-t, azon viszont meglepődtünk, hogy az Oppo standján a Find N2 Flip mellett - amelynek globális forgalmazását nemrég jelentette be a gyártó - a Find N2-be is belebotlottunk, noha a Kínában december vége óta kapható telefonról egyelőre nem érkezett olyan hír, hogy az Oppo európai forgalmazásra készülne.

A készülék első verziója, azaz a Find N annak idején azzal hívta fel magára a figyelmet, hogy a bemutatásakor messze ez volt a legolcsóbb táblagéppé széthajtható telefon, és noha azóta Kínában a Honornak egy jelentős árcsökkentéssel sikerült némileg alálicitálnia az Oppónak, a személyes tapasztalataink alapján a gyártónak így is lehetne keresnivalója az európai piacon.

Ahogy fentebb említettük, az Oppo hajlítható készülékét elsősorban az különbözteti meg a riválisaitól, hogy jóval kisebb, ami egész pontosan azt jelenti, hogy a Find N2-ben egy mindössze 5,54 colos képátlójú előlapi kijelzőt találunk, amely 18:9-es képaránnyal rendelkezik. Ha hasonlítanunk kéne, akkor ezt nagyjából úgy kell elképzelni, mint egy kicsit vastagabb iPhone 13 Minit, de az alatt a néhány perc alatt, amíg a kezünkbe fogtuk a telefont, egyáltalán nem éreztük, hogy hiányozna az a 1,5-2 centi, amivel a telefon kijelzője rövidebb, mint egy normál okostelefoné. A méretéből fakadóan ráadásul a Find N2 mindössze 233 grammot nyom, vagyis semmivel sem nehezebb, mint egy hagyományos csúcskategóriás telefon, és szintén ennek köszönhetően a 15 milliméteres vastagsága sem különösen zavaró, annak ellenére, hogy ez nagyjából pont a duplája annak, amit a mai telefonoknál megszokhattunk.

A mérete ellenére a Find N2 teljes mértékben megfelel a kategória követelményeinek, hiszen szétnyitva egy kisebb táblagépméretű, 7,1 colos kijelzőt kapunk, amit a méretéből fakadóan a gyakorlatban talán még valamivel praktikusabb is lehet használni, bár ezt ilyen rövid idő alatt nyilvánvalóan nem lehet rendesen felmérni. Ami biztos, hogy a telefon kijelzője minőségi szempontból felveszi a versenyt a konkurenciával, hiszen az előlapra egy 2120x1080 pixeles felbontású, 120Hz-es képfrissítésű AMOLED kijelző került, ami 1350 nites maximális fényerőre képes és Corning Gorilla Glass Victus üveg védi a karcolásoktól, míg a telefon belsejében egy 1920x1792 pixeles felbontású LTPO AMOLED kijelzőt találunk, ami 1 és 120Hz között tudja változtatni a képfrissítési rátát és támogatja a HDR10+ valamint Dolby Vision szabványokat is.

Mivel a telefont még december közepén mutatták be Kínában, így értelemszerűen a tavalyi, Snapdragon 8+ Gen1 processzort találjuk benne, ami mellé ugyanakkor meglehetősen sok, 12 vagy 16 GB RAM és 256 vagy 512 GB tárhely társul. A hátlapi kamerarendszer egy 50 megapixeles főkamerából, egy 48 megapixeles nagy látószögű kamerából valamint egy 32 megapixeles telefotó kamerából áll, amelyek közül utóbbi 2x-es optikai zoomra képes, videókat pedig 4K felbontásban készíthetünk a telefonnal. A Find N2-ben egy 4520 milliamperórás akkumulátort találunk, amit 67 wattos teljesítménnyel lehet tölteni, az adatkapcsolati lehetőségek között pedig az 5G mellett többek között Wi-Fi 6-ot és Bluetooth 5.3-at találunk.

A specifikációja alapján tehát a Find N2 nem egy világverő, de azért igencsak tisztességes készülék, ami képességeiben felveszi a versenyt a kategória többi szereplőjével, miközben egy olyan alternatívát kínál, ami jelenleg teljesen egyedinek számít. Ez a jelek szerint a felhasználóknak is bejött, hiszen az IDC piackutató adatai szerint a gyártónak Kínában az első Find N-nel 13,8%-os részesedést sikerült szereznie a hajlíthatók piacán 2022-ben úgy, hogy az előtte álló Huawei és Samsung sokkal szélesebb portfólióval rendelkezik. A Find N2 minden bizonnyal Európában is sikeres lehetne, hiszen bár az első Find N-hez képest némileg növekedett az ára, a Kínában 7999 jüanos indulóáron értékesített telefon még így is jóval olcsóbb, mint a Samsung készülékei és alig drágább, mint a Honor Magic Vs, ami Európában 1600 eurós áron kerül majd boltokba.

(Fotó: Bobák Áron/Rakéta.hu)

A Honor olyan telefont hoz a magyar piacra, ami igazi ritkaságnak számít A Honor Magic Vs-hez hasonló, táblagéppé szétnyitható telefont eddig csak a Samsung és a Huawei árult Európában, de a frissen bemutatott Magic 5-széria is komoly kihívója lesz a nagy gyártók csúcskészülékeinek.


Egy egyszerű megoldás, amivel végre ténylegesen kihasználhatod azt a sávszélességet, amiért fizetsz
Egy egyszerű megoldás, amivel végre ténylegesen kihasználhatod azt a sávszélességet, amiért fizetsz
A legtöbb ember valószínűleg nem is tud róla, de a sávszélességnek, amiért komoly pénzeket fizetnek az internetszolgáltatójuknak, csupán egy részét használják ki. Most mutatunk egy olyan megoldást, amivel ez a probléma egyszer s mindenkorra megoldható.
Megfogni a jövő építőit – Bálint Attila-interjú
Megfogni a jövő építőit – Bálint Attila-interjú
Szülő–gyermek kapcsolatra alapuló közös programokkal – például golf- és vitorlásversenyekkel – igyekszik előmozdítani a generációváltás kérdését a Raiffeisen Bank. Az intézmény az egyre szélesebb körű banki és befektetési megoldások mellett olyan eseményeket is szervez, amelyeken a fiatalabbak és az idősebbek egyaránt jól érzik magukat, érdeklődésük összeér. A jelenünkben „turbósodó” generációváltás tematikájáról kérdeztük Bálint Attilát, a Raiffeisen Bank privátbanki üzletágának a vezetőjét.
Ezek is érdekelhetnek
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.